16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

تیم ملی درشرایط انتقالی بسر می‌برد/ اولین بازی شش بازیکن جدید بود

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با ابراز خرسندی از پیروزی تیمش برابر ازبکستان از این دوره به عنوان شرایط انتقالی نام برد و گفت: در دیدار برابر ازبکستان شش بازیکن برای اولین بار در تیم ملی بازی کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی روش پس از پیروزی ایران برابر ازبکستان در نشست خبری گفت: باید در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به اصحاب رسانه از طرف فدراسیون فوتبال ایران از فدراسیون فوتبال ازبکستان به خاطر این بازی تشکر کنم. این دیدار بازی خوبی برای هر دو تیم در آغاز رقابتهای انتخابی جام جهانی بود. هر دو تیم ایران و ازبکستان فرصتهای گلزنی خوبی را ایجاد کردند، اما در ابتدای نیمه اول به دلیل گرما شاهد خستگی بازیکنان دو تیم بودیم.
وی افزود: برد همیشه خوب است اما نتیجه منصفانه می‌توانست مساوی باشد چون هر دو تیم موقعیت‌هایی را ایجاد کردند. در حال حاضر تیم ایران در شرایط انتقالی به سر می برد. خیلی از بازیکنان ایران تجربه چندانی در بازیهای ملی نداشتند و شش بازیکن ایران برای نخستین بار بود که پیراهن تیم ملی را بر تن می‌کردند و به همین خاطر من رضایت دارم.
کی روش در پاسخ به این سوال که چرا دو تیم نتوانستند کیفیت همیشگی خود را ارائه کنند گفت: این دیدار، بازی آماده سازی برای هر دو تیم بود و مهم این است که هر دو بتوانند در بازی رسمی خود که در بیرون از خانه برگزار می شود به سه امتیاز برسند. دوم اینکه وقتی داور بازی به خاطر گرمای هوا دو وقت استراحت داد خودش گویای همه چیز است. قطعا شرایط در جایگاه خبرنگاران با زمین که رطوبت بسیار زیادی دارد متفاوت است. البته بسیار خوشحال شدیم که بازی در ساعت شش برگزار شد چرا که بازی رسمی ما هم همین ساعت برگزار می شود.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که چرا بازی‌های اخیر این دو تیم با حداقل گل به پایان می رسد گفت: وقتی زمان برد فرا می رسد برای من فرق نمی کند که با چند گل به پیروزی می‌رسیم. حتی نیم گل هم من را خرسند می کند. البته فکر می کنم با حملاتی که دو تیم در آخر بازی انجام دادند می شد بازی با نتیجه سه بر دو یا دو بر یک به پایان برسد.
کی روش در پاسخ به اینکه رابطه شما با سرمربی سابق کره جنوبی چطور است با خنده گفت: ما مربیان با هم دوست هستیم. شاید بعضی وقتها لازم باشد که تکلی انجام دهیم اما در کل رابطه خوبی با هم داریم.
وی پایان گفت: من از فدراسیون فوتبال به خاطر این بازی تشکر می کنم و برای این تیم در بازی با کره شمالی آرزوی موفقیت دارم. در ضمن می خواهم این برد را به آقای افشین پیروانی، مدیر تیم ملی تقدیم کنم که تیم ایران توانست با زحمات ایشان در این بازی به پیروزی برسد.