16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

اوباما: تیراندازی کالیفرنیا “احتمالا” انگیزه تروریستی داشت

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده در واکنش به تیراندازی مرگبار روز چهارشنبه در ایالت کالیفرنیا که منجر به مرگ 14 نفر شد، گفت این حمله احتمالا انگیزه تروریستی داشته است، هرچند “ما هنوز این موضوع را نمی‌دانیم.”
آقای اوباما اعلام کرد در حال حاضر، پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌‌آی در حال تحقیق بر روی موضوع تیراندازی در شهر سن برناردینو در ایالت کالیفرنیا است.
رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر با انتقاد از قانون فروش اسلحه در آمریکا تاکید کرد در حال حاضر برای کسانی که قصد کشتن دیگران را دارند، خیلی ساده است که به سلاح دسترسی داشته باشند.
رئیس جمهوری آمریکا سال پیش تلاش ناکامی برای تغییران گسترده در قوانین حمل و فروش سلاح در آمریکا داشت.
روز چهارشنبه، حداقل دو مهاجم مسلح در شهر سان برناندینو، در ایالت کالفرنیا به یک مرکز آموزشی معلولین حمله کردند که در پی آن ۱۴ نفر کشته و ۱۷ نفر زخمی شدند.
این بزرگترین تعداد کشته از زمان حمله و تیراندازی به دبستان سندی هوک در نیوتاون ایالت کانتیکت آمریکا است. در آن حمله هم 26نفر از جمله تعدادی کودک کشته شدند.
روز پنجشنبه، هویت دو فردی که متهم هستند روز چهارشنبه به مرکز ارائه خدمات به معلولان در شهر سن برناردینو در ایالت کالیفرنیا حمله کردند، شناسایی شد.
بر اساس گزارش های منتشر شده، یکی از مهاجمان “سید رضوان فاروق” 28 ساله و همسرش “تفشین مالک” 27 ساله بود. با این حال مقامات می گویند این دو یا ازدواج کرده بودند و یا نامزد بودند.
رئیس پلیس سن برناردینو، صبح روز پنجشنبه تایید کرد که فارق خود قبلا کارمند آن اداره بهداشت شهر بود که هنگام برگزاری جشن روشن کردن درخت کریسمس در “مرکز منطقه ای اینلند” مورد حمله قرار گرفت.