16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

تجمع اعتراضی مردم مشهد/ پرتاب مواد آتش‌زا به کنسولگری عربستان

مشهد- تجمع اعتراض آمیز جمع کثیری از مردم مشهد عصر شنبه در مقابل کنسولگری عربستان با خشم معترضان به خشونت کشیده شد و موجب حمله مردم خشمگین با سنگ و مواد آتش زا به ساختمان این کنسولگری شد.
به گزارش خبرنگار مهر، در این اجتماع اعتراض آمیز که از ساعت 17 عصر شنبه در مقابل کنسولگری عربستان برگزار شد و بیش از سه ساعت به طول انجامید مردم خشمگین و معرض مشهد با سر دادن شعار های مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود خشم و انزجار خود را از سیاست های جنایتکارانه آمریکا و حمایت از رژیم آل سعود به منظور اعدام آیت الله شیخ النمر ابراز کردند.
معترضان مشهدی در زیر رگبار باران با شعار«سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن» خواستار واکنش مسلمانان جهان به این اقدام ننگین دولت عربستان شدند.
در این اجتماع اعتراض آمیز که با حضور تعداد زیادی از عوامل انتظامی به منظور حفاظت از کنسولگری عربستان در مشهد همراه بود معترضان با پرتاب سنگ و مواد آتش زا کنسولگری عربستان را مورد حمله قرار دادند.
با وجود ایجاد دیوار حفاظتی توسط فنس های آهنی به ارتفاع چهار متر که توسط نیروهای انتظامی برای جلوگیری از نزدیک شدن متعرضان در مجاورت کنسولگری حادث شده بود اما معترضان از این دیواره ها بالا رفته و پرچم این کنسولگری را پائین کشیدند.
حمله مردم خشمگین با مواد آتش زا موجب شد که بالکن یکی از طبقات این کنسولگری به آتش کشیده شود و شیشه های این مجنمع بر اثر پرتاب سنگ شکسته شود.
گفتنی است پلیس در همین رابطه مجبور به واکنش شد و با معترضان خشمگین برخورد کرد.