16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

سرخپوشان برابر صبا متوقف شدند؛ پرسپولیس دو امتیاز و حرمت نوروزی و کاپیتان را با هم از دست داد

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته هشتم لیگ برتر برابر صبای قم با نتیجه تساوی متوقف شد. قرار بود در این دیدار حرمت مرحوم هادی نوروزی و بازوبند کاپیتانی او نگه داشته شود اما دو امتیاز و حرمت با هم از دست رفت!
به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین دیدار از هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران دو تیم پرسپولیس و صبای قم در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی در حضور حدود 35 هزار تماشاگر با نتیجه تساوی یک بر یک خاتمه یافت. محمد قاضی در دقیقه 19 برای صبا گلزنی کرد و مهدی طارمی در دقیقه 85 پرسپولیس را به گل رساند.
در حالی که قرار بود بازی به احترام هادی نوروزی ساعت 24.18آغاز شود ولی برنامه‌های پیش از شروع بازی و ادای احترام به کاپیتان فقید پرسپولیس طولانی شد تا شاهین حاج بابایی داور مسابقه با حدود هفت دقیقه تاخیر سوت بازی را بزند.
پرسپولیس بازی را هجومی آغاز کرد و در همان دقیقه نخست می‌توانست توسط رضا خالقی فر به گل برسد که مدافعان صبا توپ را به کرنر زدند. نکته عجیب اینکه هاشم بیک زاده در همین صحنه مصدوم شد تا علی دایی دست به تعویضی زودهنگام و اجباری بزند. سامان آقازمانی به جای بیک زاده وارد زمین شد و در دفاع راست به میدان رفت.
پرسپولیس در سایر دقایق مسابقه نتوانست آنطور که باید و شاید هجومی باشد. بر عکس تیم صبا در دقیقه 19 موفق شد توسط محمد قاضی به گل برسد. قاضی بعد از به ثمر رساندن گل، از انجام شادی گل خودداری کرد.
در دقیقه 24 هم محسن بنگر توپ را به اوت زد و تماشاگران یکبار دیگر همانند قبل از شروع مسابقه، طرح «هادی 24» را روی سکوها پیاده کردند.
تلاش دو تیم برای تغییر نتیجه ثمری نداشت تا نیمه نخست با همان یک گل به سود صبا خاتمه یابد.
در نیمه دوم تیم صبا برای حفظ نتیجه کارش را دفاعی‌تر شروع کرد و این فرصت را به بازیکنان پرسپولیس داد که فشار بیشتری بیاورند. هرچند بازیکنان پرسپولیس توپ را تا محوطه جریمه صبا می‌آوردند ولی اکثر پاس‌های آخر سرخپوشان اشتباه بود و توپ را به بازیکنان حریف می‌سپردند.
مهمترین موقعیت بازی در نیمه دوم در دقیقه 47 ایجاد شد جایی که شوت رضا خالقی‌فرد هافبک پرسپولیس به تیرک دروازه صبا برخورد کرد و به اوت رفت. تیم صبا هم که روی ضد حملات برنامه داشت، در دفاع خلوت سرخپوشان صاحب موقعیت‌هایی شد که شاگردان دایی نتوانستند از این فرصتها استفاده کنند.
در نهایت تلاش بازیکنان پرسپولیس در دقیقه 85 به ثمر رسید و این تیم با ضربه سر مهدی طارمی توانست گل تساوی را به ثمر برساند. طارمی بعد از این گل به سبک هادی نوروزی شکل قلب را روی سینه‌اش نشان داد و سپس هانی نوروزی پسر کاپیتان فقید پرسپولیس را در آغوش کشید.
پرسپولیس بعد از گل تساوی باز هم می‌توانست گلزنی کند ولی از رسیدن به این هدف بازماند. رضا نورمحمدی کاپیتان پرسپولیس و قاسم دهنوی بازیکن صبا در دقیقه 90 با هم درگیری لفظی پیدا کردند که داور با شنیدن الفاظ رکیک این دو بازیکن، آنها را از زمین اخراج کرد. همچنین سوشا مکانی در دقیقه 92 با محمد قاضی درگیری لفظی پیدا کرد که داور این دو بازیکن را از هم جدا کرد.
با این تساوی پرسپولیس هشت امتیازی شد ولی جایگاهش در جدول تغییر نکرد و در رده دوازدهم باقی ماند. صبا هم با این تساوی 11 امتیازی شد و در رده هشتم قرار گرفت.