16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

رحیم صفوی: به داعش پیام دادیم که اگر نزدیک عتبات بشود، مستقیم وارد می‌شویم

یحیی رحیم صفوی، مشاور نظامی آیت‌الله علی خامنه‌ای، از پیغام تهدیدآمیز ایران به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) خبر داده است.
آقای رحیم صفوی بعد از ظهر روز یکشنبه هفتم خرداد (28 ژوئن) در یک سخنرانی در کرج گفته است: “داعشی‌ها می‌خواستند به سمت عتبات عالیات بیایند،‌ به آنها پیغام دادیم اگر نزدیک این اماکن مقدس شوید، مستقیم وارد میدان شده و می‌دانید که توان مقابله با بسیجیان ایرانی را ندارید.”
شیعیان آرامگاه‌های امامان خود در عراق را عتبات عالیات می‌نامند. این آرامگاه‌ها در شهرهای کربلا، نجف، سامرا و کاظمین قرار دارد.
ایران می‌گوید از زمان آغاز پیشروی‌های پیکارجویان داعش در عراق، از میان کشورهای مختلف، مؤثرترین همکاری را با دولت این کشور با مقابله با داعش داشته است.
مقام های بلندپایه ایران حضور مستشاری کشورشان را در عراق و سوریه تأیید می‌کنند.
مشاور نظامی آیت‌الله خامنه‌ای گفته: “برخی از جوانان می‌پرسند چرا ما باید از عراق و سوریه حمایت کنیم و من پاسخ می‌دهم که اگر با این داعشی‌های جنایتکار که هیچ دین و ایمانی ندارند، در آن سوی مرزها نجنگیم
و امنیت کشورمان را در این مناطق تأمین نکنیم، باید با این تروریست‌ها در کنار مرزهای خود بجنگیم.”
محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران پیش از این گفته بود که داعش تلاش زیادی برای فعالیت و ایجاد ناامنی در ایران، از جمله در مناطق مرزی کشور انجام داده، اما ناکام مانده است.
آیت‌الله خامنه‌ای نزدیک به یک ماه پیش طی یک سخنرانی در دانشگاه نظامی امام حسین گفته بود: “بنده خبرهایی دارم از اینکه دشمنان ما با همراهی برخی از مسئولان سفیه منطقه خلیج‌فارس – نه همه‌شان، بعضی – درصدد هستند که جنگ‌های نیابتی را به مرزهای ایران بکشانند… این را بدانند که اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی بسیار سخت خواهد بود”.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران هم پیش از این گفته بود: “اگر نیروهای داعشی به 40 کیلومتری مرز ما برسند، حتماً ایران اقدامات لازم را انجام خواهد داد

Leave a comment