16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

سفر پادشاه عربستان با هیأتی هزار نفره به ترکیه

ملک سلمان تمام اتاق‌های مجلل‌ترین و گران‌ قیمت‌ترین هتل ترکیه را برای 18 روز رزرو کرده است. او با هیأتی هزار نفره برای شرکت در نشست “گروه 20” به استانبول می‌‌رود. هزینه این سفر دست‌کم 18 میلیون دلار برآورد شده است.
ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی، برای شرکت در نشست کشورهای موسوم به “گروه 20” با هیأتی هزار نفره عازم استانبول شد. او تمامی اتاق‌های مجلل‌ترین هتل‌ استانبول را رزرو کرده است.
به گزارش رسانه‌های عربی، ملک‌ سلمان و هیأت پرشمار همراه‌اش قرار است در هتل “ماردان” استانبول اقامت کنند که به “گران‌قیمت‌ترین هتل در اروپا” معروف است.
بنا به گزارش‌ها، این هتل برای شاه سعودی “فرش قرمز” پهن خواهد کرد و تمام کارکنان هتل برای میزبانی از ملک سلمان و هیات همراه او “آموزش‌های ویژه” دیده‌اند.
ملک سلمان در بیشتر سفرهای خارجی خود با هیات همراه پرشمار سفر می‌کند، اما تاکنون کمتر پیش آمده که هیأتی هزار نفره او را همراهی کنند. او در سفر اخیر خود به آمریکا نیز تمام 222 اتاق هتل بسیار مجلل “چهار فصل” در نیویورک را رزرو کرده بود.
در سفر به ترکیه، دربار عربستان سعودی تمام اتاق‌های هتل “ماردان” را برای 18 روز رزرو کرده است. هزینه‌ی اقامت پادشاه عربستان و همراهان او در این هتل به بیش از 18میلیون دلار می‌رسد.
ملک سلمان پیش از این به دلیل سفر تفریحی پر ریخت‌وپاشی به سواحل فرانسه با انتقاد شهروندان فرانسوی مواجه شده بود.
ملک سلمان از مقامات فرانسوی خواسته بود که بخشی از یک ساحل عمومی را کاملا مسدود و استتار کنند تا زنان او بتوانند بدون این‌که دیده شوند، وارد آب شوند.
بیش از 150هزار فرانسوی نامه‌ای اعتراضی را امضا کرده و مقامات را مجبور کردند به درخواست پادشاه سعودی پاسخ منفی دهد. پادشاه عربستان ناچار شد مدت سفر تفریحی خود را به دلیل این اعتراض‌ها کوتاه کند.

Leave a comment