16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

انتخابات 94 سهم چشمگیر تندروها در فهرست تهران ائتلاف اصول‌گرایان

در فهرست انتخاباتی ائتلاف اصول‌گرایان برای تهران، جبهه پایداری و مدیران محمود احمدی‌نژاد بیشترین سهم را دارند و برخی از تشکل‌های مهم محافظه‌کاران غایب‌اند. احمدی‌نژاد می‌گوید این ائتلاف شکست سنگینی می‌خورد.
پس از چند روز گمانه‌زنی سرانجام غلامعلی حداد عادل، سخنگوی ائتلاف اصول‌گرایان فهرست 30 نفره نامزدان این ائتلاف برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را منتشر کرد.
این فهرست جز در چند مورد با آنچه پیشتر در رسانه‌ها منتشر شده بود تفاوت ندارد. آنچه در آن برجسته است حضور پر تعداد افراد نزدیک به جبهه پایداری است که از جریان‌های تندرو مخالف دولت یازدهم محسوب می‌شوند.
ائتلاف انتخاباتی اصول‌گرایان از تشکل‌هایی چون جمعیت رهپویان، جمعیت ایثارگران، حزب موتلفه، جبهه پایداری، جبهه یکتا و جبهه پیروان تشکیل شده است.
در نشست‌های این ائتلاف نمایندگانی نیز از سوی جامعه روحانیت مبارز، شهردار تهران محمدباقر قالیباف و محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور داشته‌اند.
جبهه پایداری در اکثریت
در فهرست اعلام شده از سوی حداد عادل، یک سوم نامزدان ائتلاف از تهران عضو جبهه پایداری هستند که بر محور افکار روحانی تندرو محمد تقی مصباح ‌یزدی شکل گرفته است.
حجت‌الله عبدالملکی و علی قریشی دو نامزد دیگر ائتلاف اصول‌گرایان معرفی شده‌اند که از افراد نزدیک به جبهه پایداری محسوب می‌شوند. قریشی همچنین از نزدیکان مداح معروف منصور ارضی است و برخی رسانه‌ها او را نماینده مداحان می‌خوانند.
جبهه یکتا نیز که در فهرست ائتلاف سه نامزد دارد تشکلی است که توسط مدیران و وزیران دو دولت محمود احمدی‌نژاد پایه‌گذاری شده که ظاهرا با او اختلاف پیدا کرده‌اند.
از حزب موتلفه، که از باسابقه‌ترین تشکل‌های محافظه‌کار سنتی است، تنها سه نفر در فهرست سی نفره ائتلاف اصول‌گرایان جا گرفته‌اند که یکی از آنها، فاطمه رهبر از حامیان سرسخت احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 است.