16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

پرسپولیس برای هشتمین شهرآورد متوالی بدون شکست ماند

در نخستین بازی از هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران، شهرآورد فوتبال تهران بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس با تساوی 1-1 به پایان رسید.
بازی در ورزشگاه آزادی، زیر بارش باران و بنا بر آنچه روی اسکوربورد ثبت شد، با حضور 90 هزار تماشاگر انجام شد.
استقلال که در آغاز نیمه دوم به گل رسیده بود، در نود و پنجمین دقیقه و در حالی که محسن ترکی مترصد دمیدن در سوت پایان بود، گل مساوی را دریافت کرد. این گل باعث شد هشتمین شهرآورد متوالی بدون شکست برای پرسپولیس رقم بخورد.
نیمه نخست بازی، رقابتی درگیرانه در جریان بود و سرخابی‌ها موقعیت‌هایی را روی دروازه رحمتی و مکانی تدارک دیدند. در دقیقه 24، تماشاگران هر دو تیم به تشویق هادی نوروزی پرداختند. در ادامه نیز هواداران پرسپولیس، نام ناصر حجازی را فریاد زدند تا دقایقی از بازی با اتحاد تماشاگران دو تیم سپری شود. این نیمه با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در دقیقه 49 سانتر خسرو حیدری در غیاب حضور موثر مدافعین میانی پرسپولیس، با ضربه سر جابر انصاری به گل آبی‌پوشان تبدیل شد تا شاگردان مظلومی پیش بیافتند.
در ادامه، پرسپولیس با دو تعویض تهاجمی و استقلال با دو تعویض تدافعی به استقبال دقایق باقی مانده رفتند. خروج کریمی و شهباززاده از زمین باعث شد استقلال از ایجاد موقعیت روی دروازه پرسپولیس باز بماند و بیشتر در صدد حفظ تک گل زده باشد.
90 دقیقه به پایان رسید و چهار دقیقه وقت اضافه اعلام شد. در وقت‌های تلف شده هم لحظاتی از وقت بازی تلف شد تا در نود و پنجمین دقیقه، هجوم همه جانبه پرسپولیس به بار بنشیند.
شوت رامین رضاییان، دفع رحمتی و برخورد توپ با جری بنگسون مهاجم تیم ملی هندوراس، باعث تقسیم امتیازات بین دو تیم شد.
بنگسون که در دیدار قبلی هم به ملوان گل زده بود، سومین گلش در لیگ برتر را به ثمر رساند. او سومین گلزن خارجی در تمام ۸۱ بازی برگزار شده بین این دو تیم است. یک بار عیسی ترائوره در سال 1382 و سه بار هم ایمون زائد در سال 1390 در این مسابقه گل زده‌اند.
استقلال که می‌توانست فاصله‌اش با رقبا را در صدر جدول افزایش دهد، همچنان با 22 امتیاز و یک بازی بیشتر نسبت به همنام جنوبی‌اش در جایگاه نخست است. اگر فردا شنبه، استقلال خوزستان بر نفت تهران غلبه کند، استقلال تهران به رده دوم سقوط خواهد کرد.
پرسپولیس هم 15 امتیازی شد تا با یک بازی بیشتر به رده ششم جدول صعود کند. در پایان بازی، سه تماشاگر به داخل زمین پریدند که توسط مامورین نیروی انتظامی دستگیر شدند