16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

پیروزی سیاه‌پوشان برابر سیاه‌جامگان/پرسپولیس به سومین بردفصل رسید

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر در زمین سیاه جامگان مشهد به پیروزی رسید تا به سومین برد خود در پانزدهمین دوره این مسابقات دست پیدا کند.
به گزارش سرویس ورزشی عصر امروز ، هفته نهم رقابتهای لیگ برتر فوتبال از ساعت 15 امروز سه شنبه با برگزاری دیدار تیم‌های سیاه جامگان و پرسپولیس در ورزشگاه ثامن مشهد شروع شد که در پایان تیم پرسپولیس با حساب 2 بر یک برابر میزبان خود برنده شد. رامین رضاییان (40) و فرشاد احمدزاده (72) زننده تنها گل‌های پرسپولیس در این بازی بودند. برای تیم سیاه جامگان نیز علیرضا نقی‌زاده (82) گلزنی کرد.
پرسپولیس که در غیاب سوشا مکانی و رضا نورمحمدی به میدان آمده بود نیمه نخست را تهاجمی شروع کرد و در همان دقیقه نخست می‌توانست به گل برسد اما ضربه سر طارمی به کنار دروازه رفت. در ادامه چندین موقعیت دیگر نصیب شاگردان برانکو شد که ثمری نداشت. بعد از گذشت 15 دقیقه تیم سیاه‌ جامگان شرایط بهتری پیدا کرد و بازی را به تعادل کشاند اما با وجود بازی سرعتی و رو به جلو نتوانست دروازه پرسپولیس را با خطر مواجه سازد.
سرانجام تیم پرسپولیس در دقیقه 40 بازی به گل رسید. فرشاد احمدزاده در یک ضد حمله در جناح چپ صاحب توپ شد و با چشمانی باز پاس زیبایی را برای رامین رضاییان مهیا کرد تا این بازیکن با ضربه سر دروازه فروزان را باز کند. بعد از این گل اتفاق خاصی رخ نداد و در نهایت این نیمه با برتری شاگردان برانکو خاتمه یافت.
در نیمه دوم تیم سیاه جامگان سعی برای جبران گل خورده تلاش بیشتری به خرج داد. در دقیقه 57 بود که حسین زادمهران در جناح چپ صاحب موقعیتی خوبی شد اما نتوانست دروازه حریف را باز کند. بعد از آن دو تیم روند تهاچمی خود را ادامه دادند و بازی از سرعت بالایی برخوردار شد.
پرسپولیس که از ابتدای بازی فرار از جناح چپ و ارسال به تیر دوم حریف را در دستور کار داشت بعد از اینکه در دقیقه 66 روی سانتر عالیشاه و پاس بی سرانجام نتوانست از این برنامه به گل برسد در دقیقه 72 روی ارسال دیگری توسط عالیشاه از چپ و ضربه سر فرشاد احمدزاده به گل رسید.
بعد از این گل تیم سیاه جامگان فشار را روی دروازه پرسپولیس افزایش داد و در دقیقه 74 می‌توانست روی ضربه شربتی به گل برسد که ضربه وی به پای بنگر اصابت کرد و به کرنر رفت. پرسپولیس این حمله را با فرار طارمی پاسخ داد ولی او در حالی که از کمند مدافعان حریف عبور کرده بود یک لحظه توپ را از دست داد و خود را برای گرفتن پنالتی به زمین انداخت که یک کارت زرد ار داور دریافت کرد.
تیم سیاه جامگان یکی از گل‌های پرسپولیس را در دقیقه 82 پاسخ داد. پرتاب بلند اوت از جناح راست با دفع نه چندان خوب بنگر همراه شد که علیرضا نقی‌زاده با شوتی سرضرب و ناگهانی دروازه پرسپولیس را باز کرد.
این پایان جذابیت‌های نخستین بازی هفته نهم نبود. جری بنگسون تازه وارد جان تازه‌ای به خط حمله پرسپولیس داد و در دقیقه 85 با ضربه سر خود تیر افقی دروازه سیاه جامگان را به لرزه در آورد. بنگسون دو دقیقه بعد با شوت محکم خود از جناح راست محوطه جریمه حریف فروزان را به واکنش وا داشت.
پرسپولیس با این بردی که کسب کرد یازده امتیازی شد و موقتا به رده نهم جدول رده‌بندی صعود کرد