16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

دومین شکست ایران در جام جهانی والیبال؛ ایران بازی برده را به لهستان باخت

در پنجمین روز از ر‌قا‌بت‌های جا‌م جها‌نی تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان به میدان رفت و با نتیجه 3 بر 2 مغلوب این تیم شد. والیبالیست‌های ایران که پیش از این دو پیروزی مقابل تونس و ونزوئلا و یک شکست مقابل آرژانتین داشتند، در بازی سوم به مصاف لهستانی رفتند که با سه پیروزی پیاپی خودش را به عنوان یکی از مقتدرترین تیم‌های این دوره از ر‌قا‌بت‌ها معرفی کرده است.
تیم ملی والیبال ایران که بازی را با ترکیب سید محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، سعید معروف، میلاد عبادی پور، مجتبی میرزاجانپور و مهدی مرندی آغاز کرد، با ارائه یک نمایش عالی دو ست نخست بازی را 23-25 و 18-25 برد. اما در سه ست بعدی این لهستانی‌ها بودند که عملکرد بهتری داشتند و با نتایج 5-25، 20-25 و 11-15 برنده مسابقه شدند.
اسلوبودان کواچ سرمربی ایران پس از این مسابقه گفت:” پیش افتادن از لهستان در سطح قهرمانی جهان کار آسانی نیست. بعد از دو ست ما توقفی در بازی خود نداشتیم اما لهستان به بازی برگشت. آنها دریافت‌های خوبی داشتند و سرویس‌های سختی زدند. من در شروع ست پنجم عصبانی شده بودم و در امتیاز 12-11می‌توانست بازی برابر 11شود و شاید هم این بازی پایان متفاوتی داشت.”
استفن آنتیگا سرمربی لهستان هم با تمجید از کاپیتان ایران گفت که رویارویی با ایران همیشه دشوار است: “بازی بسیار دشواری بود اما راضی هستیم چون این پیروزی برای تیم ما اهمیت بسیاری داشت. بازی با ایران همیشه دشوار است. درست است که در دو سال گذشته بیشتر بازی‎ها را مقابل این تیم برده ایم اما همواره باید بازی خوبی ارائه کنیم. بازی با معروف همیشه جذاب است چرا که او می تواند استراتژی یک بازی را تغییر دهد. در ست نخست، ایران بر بازی سوار بود و بهتر از ما بازی کرد. اما در ست دوم می توانستیم برنده از زمین خارج شویم. البته سطح والیبال خیلی بالا بود.”
سعید معروف، پاسور و کاپیتان تیم ‌ملی والیبال ایران هم پس از باخت به لهستان، گفت: “این یک مسابقه بزرگ بود ، زیرا هر دو تیم خیلی خوب والیبال بازی کردند. ما شروع خوبی داشتیم و فکر می‌کنم می‌توانستیم برنده این مسابقه باشیم، اما در پایان، حریف بهتر از ما کار کرد. لهستان تیم بزرگی است و بازی با این تیم بسیار سخت است. امروز ما مبارزه کردیم و بازیکنانمان تلاش بزرگی انجام دادند، ولی در نهایت ناامید شدیم”.

Leave a comment