16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

سه شکست برای تیم ملی فوتسال زنان ایران در گوآتمالا

تیم ملی فوتسال زنان ایران با سه شکست مقابل پرتغال، برزیل و کستاریکا در رده چهارم گروه A از تورنمنت جهانی 2015 قرار گرفت. ایران در حالی مغلوب پرتغال و کستاریکا شد که در هر دو بازی، گل اول را به ثمر رساند.
به این ترتیب برای کسب عنوان هفتم، فینال جام ملت‌های آسیا بین ایران و ژاپن تکرار خواهد شد. ژاپنی‌ها در سه دیدار متوالی در برابر گوآتمالا، اسپانیا و روسیه مغلوب شدند.
تیم قهرمان آسیا با ترکیب نسیمه غلامی، فرشته کریمی، فرزانه توسلی، نغمه مرادی، سپیده زرین‌راد، نیلوفر اردلان، سحر پاپی، زهره میثمی، سهیلا ملمولی، طاهره مهدی‌پور، فاطمه اعتدادی، اعظم آخوندی، سارا شیربیگی و فهمیه زارعی با سرمربیگری فروزان سلیمانی در ششمین دوره این رقابت‌ها شرکت کرده است.
ایران سابقه دو دوره حضور در سال‌های 2012 و 2013 را دارد که در آن مسابقات به ترتیب عناوین هفتم و پنجم را نصیب خود کرد.
تیم ملی در دقیقه دوم بازی با گل نسیمه غلامی از پرتغال پیش افتاد اما قبل از پایان نیمه اول گل تساوی را دریافت کرد و دو گل دیگر را هم در وقت دوم بازی خورد.
فروزان سلیمانی درباره ناکامی مقابل پرتغال به سایت فدراسیون فوتبال گفت: «با تیمی خسته به مصاف تیم سرحال و شاداب پرتغال رفتیم. بازی را خیلی خوب شروع کردیم و در دومین دقیقه به گل رسیدیم اما هرچه از زمان مسابقه گذشت، متاسفانه بازیکنان ما خسته‌تر شدند.»
هر پنج دوره پیشین این مسابقات را برزیلی‌ها فتح کرده‌اند. بازی با برزیل در سالن “دومو پولیدپورتیوو” گوآتمالا برگزار شد و نیمه نخست، با پیروزی چهار بر صفر سلسائو به پایان رسید. آنها دو گل هم در نیمه دوم به ثمر رساندند.
بازی این دو تیم در تورنمنت جهانی 2012 با نتیجه شش بر یک به سود برزیل تمام شده بود. در سال 2013 هم برزیلی‌ها هفت بر یک ایران را شکست دادند.
ایران و پرتغال نیز سال 2012 بازی کرده بودند که دقیقاً نتیجه امسال رقم خورد و پرتغالی‌ها سه بر یک پیروز شدند.
سرمربی ایران پس از شکست مقابل برزیل گفت: «بازی مقابل قهرمان جهان کار بسیار سختی بود. این بازی‌ها به ما درس زیادی داد تا بیشتر کار کنیم و در آینده موفق‌تر شویم. باید بازیکنان جدیدی به تیم اضافه شوند تا در دو سال اینده از عنوان قهرمانی آسیا دفاع کنیم.»
سلسائو در بازی افتتاحیه این مسابقه‌های با نتیجه 9 بر صفر کاستاریکا را از پیش رو برداشت اما در برابر ایران فقط شش بار موفق به گلزنی شد. پرتغال هم هفت بر یک مقابل کستاریکا برنده شد، در حالی که ایران را سه بر یک شکست داده بود.
این نتایج، خبر از برتری ایران مقابل کاستاریکا می‌داد اما برخلاف انتظار و با وجود ثبت گل اول به سود ایران، بازی با حساب دو بر یک به نفع کستاریکا تمام شد.
بازیکنان تیم ملی پیش از سفر به گوآتمالا، خواستار همراهی علی صانعی مشاور سرمربی این تیم بودند که در جام ملت‌های آسیا به میزبانی مالزی نیز حضور داشت. سایت فوتسال خبر داده است که صانعی سرمربی سابق و مدیرفنی کنونی تیم‌ ملی فوتسال مردان ایران، با درخواست مسئولین راهی گواتمالا شد تا به این تیم کمک کند.
مریم پورجعفریان به عنوان داور اعزامی از ایران، داور دوم دیدار دو ژاپن و اسپانیا بود. او با دعوت رسمی هکتور آراگون مدیر اداری فدراسیون فوتبال گواتمالا در این مسابقات حضور دارد. زیرا فیفا پیش از برگزاری مسابقات، دوره آماده‌سازی داوران را برگزار کرد