16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

«شعار تند علیه علی لاریجانی» در مراسم عزاداری در بیت رهبری

وب‌سایت انتخاب روز شنبه خبر داد که تعدادی از حضار در مراسم عزاداری در دفتر رهبر جمهوری اسلامی، هنگام حضور رئیس مجلس و رئیس جمهور در این مراسم، علیه آنان و توافق اتمی وین «شعارهای تند» سر داده‌اند.
بر اساس این گزارش، این افراد روز شنبه، دوم آبان‌ماه، هنگام حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس، در این مراسم شعارهایی از جمله «خواص بی‌بصیرت، مایه ننگ ملت»، «امان‌نامه برجام، تلاش بی‌سرانجام»، «مرگ بر منافق» و «هیهات مناالذله» سر دادند.
آن طور که در گزارش این وب‌سایت آمده است، این افراد همچنین شامگاه روز جمعه هنگام حضور حسن روحانی، رئیس جمهور، در این مراسم نیز شعارهایی شبیه به شعارهای روز شنبه سر داده بودند.
شامگاه جمعه در فضای مجازی گزارش‌هایی از شعار دادن عده‌ای از شرکت‌کنندگان در مراسم عزاداری دفتر رهبر جمهوری اسلامی علیه حسن روحانی و در اعتراض به توافق اتمی وین منتشر شد.
وب‌سایت انتخاب از این افراد با عنوان «حامیان جریان‌های تندرو» نام برده است.
مراسم عزاداری ماه محرم در دفتر رهبر جمهوری اسلامی موسوم به «بیت رهبری» هر سال با حضور مقام‌های جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.
مداحان و سخنرانان این مراسم عموما از چهره‌های نزدیک به گروه‌های تندرو حامی آیت‌الله خامنه‌ای هستند.
پیش از این اعضای جبهه پایداری در مجلس از توافق اتمی وین و عملکرد علی لاریجانی در تصویب طرح موسوم به اجرای این توافق شدیدا انتقاد کرده بودند.
آقای لاریجانی نیز روز یک‌شنبه، 26 مهر، در واکنش به این اعتراض‌ها پرونده اتمی ایران را «پرونده رهبر» جمهوری اسلامی خوانده و گفت که این طرح «با کلان کشور و نظام هماهنگ شده بود».
یک روز بعد اما علیرضا زاکانی، رئیس کمیسیون برجام مجلس، گفته‌های آقای لاریجانی را «نادرست» خوانده و گفت که «مسئولیت پرونده هسته‌ای به گردن لاریجانی و روحانی است