16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

هفته اول لیگ قهرمانان آسیا ؛ شروع امیدوارکننده دو نماینده ایران

هفته اول از فصل جدید رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا با دو پیروزی شیرین برابر نمایندگان ایران همراه بود. ذوب‌آهن و سپاهان دیدارهای نخست خود برابر تیم‌های عربی را با پیروزی پشت سرگذاشتند.
به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و از ساعت 30.18 امروز سه شنبه تیم سپاهان در اصفهان به مصاف النصر امارات رفت که این بازی با نتیجه 2 بر صفر به سود سپاهان تمام شد. لوسیانو پریرا (13 و 51) برای سپاهان گلزنی کرد.
سپاهان این مسابقه را با ترکیب شهاب گردان، لئوناردو پادوانی، عبدالله کرمی، سعید قائدی فر، وریا غفوری، فوزیل موسایوف، علی کریمی، سنیاد ایبریچیچ، محمد رضا خلعتبری، حسین فاضلی و لوسیانو پریرا آغاز کرد و خیلی زود توسط مهاجم برزیلی خود به گل رسید. پریرا در دقیقه 13 با یک شوت زیبا از پشت محوطه جریمه گل اول این مسابقه را به ثمر رساند.
تیم النصر در این نیمه حرف زیادی برای گفتن نداشت و نتوانست دروازه سپاهان را آنطور که باید و شاید تهدید کند. در مقابل سپاهانی‌ها می‌توانستند توسط موقعیت‌هایی که حسین فاضلی و محمدرضا خلعتبری به دست آوردند، به گل دوم برسند که در گلزنی ناکام ماندند تا بازی با همان یک گل در نیمه نخست تمام شود.
سپاهان نیمه دوم را هم طوفانی شروع کرد و مجددا توسط پریرا در دقیقه 51 به گل رسید. حسین فاضلی که عملکرد خوبی در این مسابقه داشت، توپی را روی دروازه النصر سانتر کرد و مهاجم برزیلی با ضربه سر، گل دوم خود و سپاهان را وارد دروازه حریف کرد.
بعد از این گل، نماینده ایران برای دقایقی عقب کشید و النصر بازی را در اختیار گرفت ولی راه به جایی نبرد. در مقابل سپاهان که روی ضد حملات برنامه داشت می‌توانست مجددا در دقایق 71 و 81 توسط پریرا به گل برسد که مهاجم سپاهان در این امر ناموفق بود. در دقیقه 84 هم پریرا یک فرصت خوب گلزنی را از دست داد و محمدرضا خلعتبری هم نتوانست توپ برگشتی را به گل تبدیل کند تا بازی با همان دو گل تمام شود.
در دیگر بازی این گروه تیم الاتحاد عربستان مقابل بنیادکار ازبکستان با نتیجه تساوی یک بر یک متوقف شد تا سپاهان با این برد در صدر جدول گروه قرار بگیرد.
پیروزی ارزشمند ذوب آهن
به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های فوتبال لخویا و ذوب آهن از هفته اول لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 45.18 دقیقه امروز سه شنبه در ورزشگاه اختصاصی تیم لخویا آغاز شد که این دیدار در پایان با برتری یک بر صفر نماینده ایران به پایان رسید. مهدی رجب زاده در دقیقه 46 گل برتری ذوب آهن را به ثمر رساند.
ر این دیدار اکثر زمان نیمه نخست دراختیار تیم میزبان بود و شاگردان یحیی گل محمدی به استفاده از ضد حملات دل بسته بودند. با وجود اینکه تیم لخویا زمان بیشتری را در اختیار داشت اما موقعیت های خطرناک تیم ذوب اهن بیشتر بود. این تیم در دقایق پایانی نیمه اول می توانست دروازه میزبان را باز کند اما مهاجم ذوب آهن دقت لازم را نداشتند.
درحالی که تیم میزبان نیمه دوم را شروع کرد تا بتواند دروازه مهمان ایرانی خود را باز کند اما این ذوب آهن بود که در همان شروع نیمه شوک لازم را به لخویا وارد کرد و توسط مهدی رجب زاده به گل برتری دست پیدا کرد.
شاگردان یحیی گل محمدی علاوه بر گلی که وارد دروازه لخویا کردند موقعیت های دیگری هم برای افزایش تعداد گل هایشان داشتند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند. یکبار نیز توپ ذوبی ها به تیر دروازه حریف برخورد کرد.
در دقایق پایانی و وقت های اضافه تیم لخویا تلاش زیادی کرد تا بتواند بازی را به تساوی بکشاند اما موفق به این امر نشد و در نهایت شاگردان گل محمدی نخستین دیدار خود در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را با پیروزی پشت سرگذاشتند تا سه امتیاز ارزشمند از قطر کسب کنند.

Leave a comment