16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

هفته پنجم لیگ برتر؛ سرخپوشان از قعر جدا شدند

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته پنجم از رقابتهای لیگ برتر در زمین فولاد به پیروزی ارزشمندی دست یافت تا با کسب نخستین بردش در لیگ پانزدهم، از قعر جدول رده‌بندی این مسابقات جدا شده و به رده یازدهم برسد.
به گزارش، هفته پنجم لیگ برتر فوتبال از امروز سه‌شنبه آغاز شد که در یکی از مسابقات، تیم‌های پرسپولیس با فولاد از ساعت 19 در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم رفتند. مسابقه‌ای که در پایان با نتیجه 2 بر صفر به سود پرسپولیس به اتمام رسید. مهدی طارمی (51 و 57) برای پرسپولیس گلزنی کرد.
پرسپولیس این بازی را با ترکیب سوشا مکانی، مایکل اومانیا، رضا نورمحمدی، رامین رضاییان، بابک حاتمی، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، هادی نوروزی (86- محمد انصاری)، امید عالیشاه (79 – علی علیپور)، فرشاد احمدزاده (93- میلاد کمندانی) و مهدی طارمی آغاز کرد.
دقایق ابتدایی مسابقه چنگی به دل نمی‌زد و دو تیم نتوانستند آنطور که باید و شاید دروازه همدیگر را تهدید کنند. با این حال از دقیقه 15 به بعد بود که بازی جان گرفت و بازیکنان فولاد فرصتهای نصفه و نیمه‌ای را به دست آوردند. مهمترین صحنه بازی در دقیقه 30 رقم خورد؛ جایی که مهاجم فولاد با یک ضربه سر و روی خروج سوشا مکانی تا آستانه بازکردن دروازه پرسپولیس پیش رفت ولی رامین رضائیان توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید. دیگر فرصت خطرناک فولاد در دقیقه 43 به دست آمد که سوشا مکانی با خروج به موقع جلوی گل خوردن سرخپوشان را گرفت.
فولاد در این نیمه به خاطر مصدومیت بازیکنانش دو تعویض اجباری داشت. ابتدا بهمن کامل دچار آسیب دیدگی شد و مهدی بدرلو به جای وی وارد زمین شد. همچنین مهدی دغاغله جای حسین ابراهیمی را گرفت تا دست اسکوچیچ برای انجام تعویضهای تاکتیکی بسته شود.
پاس‌های اشتباه در میان بازیکنان دو تیم و بخصوص پرسپولیس در نیمه اول زیاد بود و در دقایقی سرعت مسابقه را می‌گرفت تا در بازی در نیمه نخست با همان نتیجه بدون گل به اتمام برسد.
یدالله جهانبازی داور بازی در دقیقه #0 به خاطر گرمای بیش از حد هوا برای دقایقی مسابقه را متوقف کرد تا بازیکنان دو تیم استراحت کنند. این اتفاق در دقیقه 75 هم رخ داد تا بازیکنان استراحت کنند.
در نیمه دوم ورق به شکل عجیبی به نفع پرسپولیس برگشت و شاگردان برانکو موفق شدند در عرض 6دقیقه دو بار گلزنی کنند. ابتدا در دقیقه 49 مدافع فولاد در محوطه جریمه روی مهدی طارمی مرتکب خطا شد تا داور برای پرسپولیس اعلام ضربه پنالتی کند. رامین رضائیان پشت ضربه پنالتی ایستاد ولی دروازه‌بان فولاد این پنالتی را مهار کرد و ضربه مدافع پرسپولیس را به کرنر فرستاد. روی همین صحنه کرنر و بعد از یک رفت و برگشت مهدی طارمی در دقیقه 51 گل اول بازی را به ثمر رساند.
6 دقیقه بعد مهدی طارمی بار دیگر موفق شد روی ضربه برگشتی امید عالیشاه که به تیرک دروازه فولاد برخورد کرده بود، گل دوم خود و پرسپولیس را به ثمر برساند.
فولاد خوزستان بعد از این گل حملات زیادی را انجام داد. اوج فشارهای فولاد در دقیقه 70 بود که بازیکنان این تیم برای لحظاتی کنترل توپ و میدان را در دست گرفتند و سرخپوشان تهرانی را تحت فشار قرار دادند ولی راه به جایی نبردند. این فشارها در دقایق پایانی بیشتر هم شد ولی توپی از خط دروازه پرسپولیس عبور نکرد تا بازی با همان دو گل به اتمام برسد.
یدالله جهانبازی در این بازی به امید عالیشاه و بابک حاتمی از پرسپولیس و امید خالدی و یوسف وکیا از فولاد کارت زرد نشان داد.
پرسپولیس با کسب اولین پیروزی خود، ضمن شکست طلسم ناکامی‌هایش 4 امتیازی شد تا موقتا به رده یازدهم جدول صعود کند. فولاد خوزستان با 3 امتیاز قبلی به رده پانزدهم سقوط کرد تا ناکامی‌هایش در این رقابتها ادامه داشته باشد.
تحکیم صدرنشینی سپاهان با درخشش حاج‌صفی/ دومین باخت متوالی سایپا
تیم فوتبال سپاهان اصفهان با پیروزی برابر سایپا در هفته پنجم لیگ برتر، به صدرنشینی خود در این رقابتهای ادامه داد و فاصله‌ امتیازی‌اش با سایر مدعیان را بیشتر کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین بازی از روز نخست هفته پنجم لیگ برتر، تیم فوتبال سپاهان اصفهان امشب سه‌شنبه در زمین سایپا به پیروزی 2 بر صفر دست یافت و با کسب چهارمین برد خود در لیگ پانزدهم، به صدرنشینی‌اش در این جام ادامه داد.
شاگردان فرکی که اولین بازی خارج از خانه خود در لیگ پانزدهم را در ورزشگاه دستگردی و با قضاوت البرز حاجی‌پور پشت سر گذاشتند، با گل‌های احسان حاج‌صفی که در دقایق 50 و 90 وارد دروازه سایپا شد، در این بازی به برتری رسیدند.
البته در جریان این مسابقه که مقابل دیدگان کارلوس کی‌روش و افشین پیروانی سرمربی و مدیر تیم ملی فوتبال ایران برگزار شد، دوبار برق ورزشگاه قطع شد که در جریان بازی و روند حرکتی دو تیم تاثیر منفی گذاشت.
با این پیروزی سپاهان اصفهان 13 امتیازی شد و جایگاهش در صدرجدول را تحکیم بخشید. سایپا هم که هفته پیش از اهواز مقابل استقلال خوزستان شکست خورده بود، با دومین باخت متوالی در این رقابتها 7 امتیازی باقی‌ماند و موقتا به رده ششم سقوط کرد.

Leave a comment