16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

نسرین ستوده: به مرگ، اسیدپاشی و مثله شدن تهدید شده‌ام

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر ایرانی، می‌گوید که در ماه‌های اخیر «مکررا» به «اسیدپاشی، مرگ و مثله شدن» تهدید شده است.
خانم ستوده در گفت‌وگویی با سایت کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران که جمعه 30 مرداد منتشر شده، گفته است: «از شروع تحصن در مقابل دفتر کانون وکلا بار‌ها مورد تهدید قرار گرفتم. حتی یک بار، موتورسواری من را تهدید به اعدام کرد. همین طور طی ماه‌های تحصنم، سه بار ماموران اطلاعات من را به همراه همسرم بازداشت کردند. در‌‌ همان روز‌ها تلفنی هم به من شد که فردی خودش را مامور اطلاعات معرفی کرد و خواست من از مصاحبه با رسانه‌های خارجی خودداری کنم.»
این وکیل دادگستری تاکید کرده که این درخواست را نپذیرفته است.
نسرین ستوده همچنین افزوده است: «طی دو ماه گذشته مکررا پیامک‌های تهدیدآمیز دریافت می‌کردم که در آن فرستنده با طرح خواسته‌های نامشخصی می‌گفت اگر این خواسته‌ها را اجابت نکنم به اسیدپاشی، مثله کردن و مرگم می‌انجامد. این‌ها مشکلاتی بود که من این مدت با آن‌ها مواجه بودم.»
وی در عین حال از احضار مجدد خود به دادسرای اوین خبر داده است.
نسرین ستوده در تاریخ 13 شهریور ماه 89 بازداشت شد و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر در دادگاه بدوی به 11سال حبس، 20 سال محرومیت از وکالت و 20 سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر به 6 سال حبس و 10 سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.
خانم ستوده پس از تقریبا سه سال حبس و طی بیش از نیمی از محکومیتش در روز 27 شهریور ماه 1392به دستور مقامات قضایی از زندان اوین آزاد شد.

Leave a comment