16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا درباره امنیت مردم و مبارزه با داعش

رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه شب در سخنرانی با مردم آمریکا گفت که آمریکا به تلاش برای سرکوب داعش ادامه می دهد و امیدوار است با کمک متحدان و کشورهای منطقه و مسلمان، صلح را به سوریه بازگرداند.
اوباما درباره سومین اقدام مهم در مبارزه با داعش گفت که جامعه جهانی و کشورهای منطقه باید برای برقراری صلح در سوریه تلاش کنند.
آقای اوباما درباره تیراندازی در شهر سان برناردینو گفت هرچند شاهدی وجود ندارد که بگوید مهاجمان با دستور داعش اقدام کردند اما اقدام آنها‌ عمل تروریستی بود.
رئیس جمهوری آمریکا درباره گام دوم مبارزه با داعش گفت که آمریکا با کمک متحدانش مثل فرانسه سعی خواهد کرد منابع مالی و نیروی داعش را قطع کند.
آقای اوباما درباره مهمترین کارهایی که در مبارزه با داعش باید انجام شود گفت: اول، هر جا که تروریستهای داعش هستند باید شکار شوند. در عراق یا سوریه و یا هر جای دیگر.
رئیس جمهوری آمریکا گفت به عنوان فرمانده کل قوا در آمریکا، دستور داده ام که تروریستها هرجا هستند از بین برده شوند.
اوباما گفت: از زمان حملات تروریستی یازده سپتامبر 2001، شکل عملیات تروریستهای تندروی مذهبی تفاوت کرده است.
اوباما افزود: داعش سعی دارد بگوید اسلامی که آنها ارایه می دهند، درست است. این غلط است.
اوباما گفت: آنهایی که در شهر سان برناردینو کشته شدند از همه ادیان بودند.
باراک اوباما در سخنرانی یکشنبه شب خود به کشته شدن 14 نفر در کالیفرنیا اشاره کرد و گفت آمریکاییها بدانند که امنیت آنها دغدغه من است.

چهارسال پیش، رئيس جمهوری آمريکا در یکی دیگر از سخنرانی های مهم خودش درباره کشتن بن لادن گفته بود: عدالت اجرا شده است
در آمریکا، هر از گاهی که رئیس جمهوری قصد دارد سخنان مهمی بیان کند، از اصطلاح “Addresses the Nation” استفاده می شود. معمولا مساله ای مهم در این سخنرانی مطرح می شود.
یکی از مهمترین سخنرانی های اینچنینی باراک اوباما چهار سال پیش بود که او خبر داد در عملیاتی، اسامه بن لادن، رهبر القاعده کشته شد