16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

نتانیاهو: توافق هسته‌ای ایران احتمال جنگ را بالا می‌برد

نخست وزیر اسرائیل در روزی که ایران بخش مهم صحبت هایش بود، تهدید کرد که برغم سکوت جهانی، اسرائیل اجازه نمی دهد که ایران وارد باشگاه هسته ای جهان شود. او همچنین گفت آماده است بدون شرط، با فلسطینی ها گفت و گو کند.
بخش عمده سخنرانی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائيل در روز پنجشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به انتقاد از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران و لفاظی مقامات ایران علیه اسرائیل و همچنین توافق اتمی کشورهای جهان با ایران اختصاص داشت.
او گفت ایران نیروهای رزمی و مهمات به سوریه فرستاده و مهاجران افغان مقیم ایران را به سوریه اعزام کرده تا در آنجا بجنگند، به یمن مهمات و مواد منفجره فرستاده، به حزب الله لبنان و حماس و جهاد اسلامی موشک و تسلیحات داده تا اسرائیل را تهدید کنند به فلسطینی‌ها در کرانه باختری اسلحه می دهد. اردن را به سرنگونی تهید کرده
نخست وزیر اسرائیل گفت تهران همه این کارها را در شش ماه گذشته یعنی همان موقعی که جهان را به لغو تحریم های ایران متقاعد می کرد انجام داده، تصور کنید اگر تحریم ها برداشته شوند چه می‌کند.
وقتی جهان به یک رفتار بد جایزه می‌دهد همه چیز بدتر از قبل می شود.
نتانیاهو با تاکید بر این که ایران برای توسعه موشکی و تسلیحاتی هزینه می‌کند گفت توافق اتمی با ایران، صلح را تقویت نمی‌کند. او گفت: “آيا توافق این پلنگ وحشی را به بچه گربه تبدیل می کند؟”
او گفت رئیس جمهور روحانی در سال 2913 روحانی “دیپلماسی دلبری” را در پیش گرفت و حالا دو سال بعد ایران بیشتر از همیشه زندانیان سیاسی را اعدام می کند و ترور را بسط می‌دهد.
او سپس به اظهارات ضداسرائیلی مسئولان ایرانی پس از حصول توافق اتمی اشاره کرد از جمله به اظهارات آیت الله خامنه‌ای که چندی پیش در مقابل مجلس خبرگان گفته بود تا ۲۵سال دیگر اسرائیلی در کار نخواهد بود.
“ایران تهدیدی برای جهان است”
نخست وزیر اسرائیل گفت ایران و داعش هر دو دشمن جهان هستند “وقتی دو دشمن آدم به جان هم می افتند، نباید یک طرف را تقویت کرد، بلکه باید هر دو طرف را تضعیف کرد.”
او اسرائیل را خط مقدم تمدن در مقابل بربریت و تنها دمکراسی خاورمیانه خواند و گفت با اسرائیل باشید چرا که اسرائیل نه تنها از خود بلکه از شما هم دفاع می‌کند.” او با اشاره به تهدیدهای داعش گفت سازمان ملل متحد باید در مقابله با افراط‌گرایانی که پشت درهای اسرائیلند در کنار این کشور بایستد تا اسرائیل نیز در کنار جهان بایستد.
تاکید بر اتحاد آمریکا و اسرائیل
بنیامین نتانیاهو گفت اتحاد میان آمریکا و اسرائیل ازلی و خدشه‌ناپذیر است. او از باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا به خاطر کمک به مقابله با تهدیدها علیه اسرائیل قدردانی کرد و گفت او و اوباما بر سر بسیاری مسائل از جمله جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی و تضمین امنیت آینده توافق دارند.
نتانیاهو تاکید کرد اختلاف میان او و اوباما بر سر توافق اتمی ایران، اختلاف در خانواده است.
او گفت اسرائیل از این که اکثریت مردم آمریکا و کنگره این کشور با اسرائیل موافقند و از آن حمایت می‌کنند تشکر کرد.
صلح با فلسطینی‌ها
نخست وزیر اسرائیل گفت کشورش در منطقه‌ای ناآرام و آشوب‌زده مهد صلح و ثبات است. او بر دستاوردهای پیشروانه اسرائیل در عرصه‌های پزشکی، علمی، اقتصادی، کشاورزی و سایبری تاکید کرد و گفت مردم اسرائیل از این که کشورش کوچکشان با عمری کوتاه چنین کارنامه‌ای دارد مفتخرند.