16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

تیم ملی کشتی فرنگی ایران قهرمان آسیا شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در بیست و ششمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا در تایلند، با کسب 4 مدال طلا، یک نقره و دو برنز برای نهمین بار قهرمان این قاره شد.
چهار مدال طلای ایران در این مسابقات را افشین بیابانگرد در وزن 71، رامین طاهری در وزن 80، مهدی علیاری در وزن 98و امیر قاسمی منجزی در 130 کیلوگرم به دست آوردند.
سامان عبدولی در وزن 59 کیلوگرم نقره و مهدی زیدوند و پیام بویری در وزن‌های 66 و 75 کیلوگرم دو مدال برنز ایران در این مسابقات را کسب کردند.
پس از ایران تیم‌های قرقیزستان با کسب دو مدال طلا، یک نقره و دو برنز دوم و قزاقستان با یک طلا، یک نقره و ۵ برنز سوم شدند.
افشین بیابانگرد نماینده ایران در وزن 71 کیلوگرم در دور اول با قرعه استراحت روبرو شد و در دور دوم در یک کشتی نزدیک یک بر صفر سددارخان بایاخمتوف از قزاقستان را برد و به نیمه نهایی راه پیدا کرد.
او در کشتی نیمه نهایی این وزن آماتا زاروف از ترکمنستان را ضربه فنی کرد و به فینال راه پیدا کرد. نماینده ایران در وزن 71 کیلوگرم در فینال مقابل نوربک خولموخامتوف از ازبکستان قرار گرفت و با نتیجه 8 بر صفر این کشتی‌گیر را شکست داد و مدال طلا را به گردن آویخت.
رامین طاهری کشتی‌گیر وزن 81 کیلوگرم ایران، در دور اول، حریف ژاپنی خود را 8 بر صفر برد و در مرحله بعدی مقابل آشیت دل محمداف از قزاقستان کشتی گرفت که در پایان این کشتی 3-3 مساوی به پایان رسید ولی نمایند ایران با توجه با رای داوران به نیمه راهی راه پیدا کرد.
این کشتی‌گیر در نیمه نهایی دن هیو از ویتنام را 8 بر صفر مغلوب کرد و به مسابقه پایانی این وزن راه یافت. او در کشتی فینال مقابل آی شان از چین قرار گرفت و این کشتی‌گیر را هم با نتیجه مشابه 8 بر صفر برد و مدال طلای این وزن را کسب کرد.
دیگر مدال طلای ایران در این مسابقات را مهدی علیاری نماینده ایران در وزن 98 کیلوگرم به دست آورد، او در دور اول کشتی‌گیری از ترکمنستان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و در دور بعدی محمد ابراهیم نماینده بحرین را 4 بر 2 برد و به نیمه نهایی رسید.
او در نیمه نهایی وزن 98 کیلوگرم، سنگ جون کیم از کره جنوبی را 8 بر صفر شکست داد و به فینال راه پیدا کرد، این کشتی گیر در کشتی پایانی هاردیپ از هند را ضربه فنی کرد و مدال طلای این وزن را کسب کرد