16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

تیراندازی اشتباهی پلیس در تهران دو کشته و دو زخمی برجا گذاشت

ماموران نیروی انتظامی سبزوار که در تعقیب قاتلان فراری به تهران آمده بودند یک خودروی اشتباهی را به رگبار بستند که دو نفر کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.
ایران، روزنامه رسمی دولت گزارش داده که 6 مامور پلیس در دو خودرو، با حکم قضایی از سبزوار به تهران آمده بودند و ساعت یک بامداد روز چهارم آبان ماه به خیال این که قاتلان فراری در یک خودروی پراید حضور دارند به سوی آنها حدود 15 گلوله شلیک کردند.
بازپرس جنایی تهران با تایید این اشتباه پلیس عنوان کرده که ماموران خاطی بازداشت شده و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.
تنها شاهد این عملیات خونبار پلیسی یک سرباز وظیفه است که به روزنامه ایران گفت: “از پاکدشت سوار خودرو شدم تا به پادگان بروم در میان راه سمت سه‌راه افسریه ناگهان یک خودرو جلوی خودرویمان پیچید و شروع به تیراندازی کرد. هنوز هم باور ندارم این اتفاقات جلوی چشمانم به وقوع پیوسته است.”
راننده و سرنشین جلوی خودروی پراید در محل کشته شده و حال یک سرنشین دیگر که گلوله به سرش اصابت کرده، وخیم گزارش شده است.
شاهد عینی ماجرا: از پاکدشت سوار خودرو شدم تا به پادگان بروم در میان راه سمت سه‌راه افسریه ناگهان یک خودرو جلوی خودرویمان پیچید و شروع به تیراندازی کرد. هنوز هم باور ندارم این اتفاقات جلوی چشمانم به وقوع پیوسته است
طبق قوانین حاکم بر نیروهای مسلح در ایران، تیراندازی به یک خودروی نقلیه در صورتی مجاز است که “قرائن و دلایل معتبر و یا اطلاعات موثق” وجود داشته باشد که آن خودرو حامل اموال قاچاق، دزدی و یا اسلحه و مهمات است.
ضمن این که باید ابتدا “با صدای رسا و بلند” به راننده ‌وسیله نقلیه فرمان “ایست” بدهند و چنان چه توقف نکرد، اقدام به تیراندازی کنند.