16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

ایران – لهستان، تقابل بهترین‌های لیگ جهانی با یکدیگر

دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان در هفته هفتم رقابتهای لیگ جهانی به نوعی تقابل بهترین‌های این مسابقات تا اینجای کار است.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان جمعه شب نخستین بازی خود را در چارچوب هفته هفتم رقابتهای گروه B لیگ جهانی برگزار می‌کنند. این بازی ساعت 21 جمعه شب در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار می‌شود که از اهمیت بالایی برای هر دو تیم برخوردار است.
جدای از اهمیت فوق‌العاده امتیازات این مسابقه، تقابل بازیکنان دو تیم با یکدیگر در پست‌های مختلف نیز دیدنی خواهد بود. در جمع بهترین‌های لیگ جهانی تا پایان هفته ششم، هر دو تیم دارای بازیکنانی هستند که در صدر برترین‌های پست‌های مختلف قرار گرفته‌اند.
بدون تردید یکی از ارکان تیم لهستان «بارتوژ کورک» است. بازیکنی باتجربه که در سال 2013 ورزشکار سال این کشور شد و تا اینجای کار نیز با کسب 175 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن لیگ جهانی را به خود اختصاص داده است. در این بخش شهرام محمودی از تیم ایران با کسب 95 امتیاز در مکان پنجم قرار دارد اما محمودی با 58.56 امتیاز در صدر بهترین اسپکرهای مسابقات ایستاده و انگیزه‌های بالایی دارد تا مقابل کورک بتواند توانایی‌های خود را به رخ حریف بکشاند.
«فابیان دریژگا» پاسور تیم ملی لهستان با 409 امتیاز دومین پاسور لیگ جهانی محسوب می‌شود، این در حالی است که سعید معروف، بهترین پاسور سال گذشته لیگ جهانی با 53.3 امتیاز در مکان چهارم قرار دارد. معروف در دو بازی اخیر مقابل آمریکا عالی ظاهر شد و از ارکان برد تیم کشورمان بود و انتظار می‌رفت امتیازات بالایی کسب کند و در جدول بهترین‌ها به رتبه‌های بالاتری صعود کند. با این حال وی نیز انگیزه‌های فراوانی برای این بازی دارد.
اگرچه لهستان روی «پاول زاتورسکی»، بهترین لیبروی لیگ جهانی تا پایان هفته ششم حساب ویژه‌ای باز کرده تا در دریافت اول به کمک این تیم بیاید اما ایران هم محمد موسوی را در آمادگی قابل انتظار خود می‌بیند. این بازیکن تیم ملی با درخششی که داشت خود را با 73.0 امتیاز به صدر جدول برترین مدافعان لیگ جهانی رسانده است.
تیم ملی والیبال کشورمان اگر هر 3امتیاز دیدار نخست برابر لهستان را از آن خود کند گام بلندی برای راه یابی به مرحله نهایی برمی‌دارد.