16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

رقابتهای جام جهانی والیبال- ژاپن؛ شکست سنگین ایران برابر استرالیا/کلکسیون باخت‌های والیبال تکمیل شد

تیم ملی والیبال ایران در ادامه دیدارهای خود در جام جهانی به مصاف استرالیا رفت و با ارایه یک بازی پر انتقاد نتیجه را در سه ست متوالی به حریف خود واگذار کرد. این ششمین باخت ایران در ۹ بازی بود.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران ظهر امروز دوشنبه نهمین بازی خود در جام جهانی ژاپن را برابر استرالیا برگزار کرد و با ارایه یک بازی ضعیف و پر انتقاد برابر این حریف نه چندان قدرتمند خود شکست سنگین ۳ بر صفر را متحمل شد. این ششمین باخت ایران در ۹ بازی برگزار شده در جام جهانی بود. شاگردان کواچ در این بازی به ترتیب با امتیازات ۲۷ بر ۲۵، ۲۷ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۲ نتیجه را به استرالیا واگذار کردند.
استرالیا کوتاه نیامد
تیم ایران در شروع بازی با ترکیب سعید معروف، شهرام محمودی، سیدمحمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، عادل غلامی و مهدی مرندی به میدان رفت. دو تیم در ست نخست بازی را برابر پیش رفتند و سعی در آنالیز یکدیگر تا وقت اول استراحت فنی داشتند. استرالیا این وقت را ۸ بر ۷ به سود خود ثبت کرد اما بعد از آن ایران شرایط بهتری پیدا کرد و سرویس‌های خوب و دریافت‌های انتهای زمین وقت دوم استراحت فنی را ۱۶ بر ۱۴ پیش افتاد.
تیم ایران دو امتیاز برتری خود را تا امتیاز ۲۰ حفظ کرد اما دو اشتباه از شاگردان کواچ باعث شد استرالیا به ایران برسد. در امتیازات بازی حساسیت زیاد شد و کار به دو امتیاز برتری پایانی کشید که در نهایت تیم استرالیا با حساب ۲۷ بر ۲۵ برابر ایران برنده شد.
کپی از ست نخست
در ست دوم این بازی تیم استرالیا شروع بهتری داشت و خیلی زود ۵ بر ۳ پیش افتاد. در ادامه اعتراض کواچ به داور بر سر یک توپ وقفه ای چند دقیقه ای را در بازی ایجاد کرد که یک کارت زرد هم برای سرمربی ایران بدنبال داشت. تیم استرالیا وقت نخست استراحت فنی را ۸ بر ۶ پیش افتاد.
کواچ در ادامه میرزاجانپور را جایگزین عبادی‌پور کرد اما این استرالیا بود که با دفاع روی تور مستحکم خود مهاجمان ایران را کنترل کرد و در حالی که ادگار، ستاره خود را هم در ترکیب نداشت دومین وقت استراحت فنی را ۱۶ بر ۱۳ پیش افتاد.
تیم کشورمان در بازگشت به زمین در دفاع روی تور عملکرد بهتری داشت و در امتیاز ۱۹ با استرالیا برابر شد تا سرمربی حریف درخواست تایم اوت کند. دو اشتباه در دریافت اول در بدترین زمان ممکن تیم استرالیا را چند امتیاز پیش انداخت و در کمال ناباوری این تیم ست دوم را ۲۷ بر ۲۵ برنده شد.
اصرار بر تکرار اشتباهات
در آغاز ست سوم استرالیا با روحیه بالایی که کسب کرده بود برتری خود را از امتیاز اول دیکته کرد و در این بین خطاهای پرتعداد بازیکنان کشورمان نیز مزید بر علت شد تا حریف امتیازات متوالی را کسب کند تا جایی که وقت نخست استراحت فنی را ۸ بر ۴ به نام خود ثبت کند.
اشتباهات بازیکنان کم انگیزه ایران در اواسط این ست هم ادامه داشت و کاری از کواچ ساخته نبود. استرالیا با دفاع روی تور خوبی که داشت برتری ۱۶ بر ۱۲ در وقت دوم استراحت فنی را هم رقم زد. نکته جالب اینکه اشتباهات فردی بازیکنان ادامه داشت و مشخص نبود که چرا قصد نداشتند خطاهای خود را کاهش دهند تا در نهایت استرالیا ۲۵ بر ۲۲ این ست را هم برنده شود و بازی را در مجموع ۳ بر صفر به سود خود پایان دهد.