16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

شکایت دولتی از روزنامه «وطن امروز» به دلیل انتشار «اسناد محرمانه»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به‌دلیل «انتشار اسناد دولتی و محرمانه» از روزنامه «وطن امروز» شکایت کرده است.
به‌گزارش وب‌سایت «ناطقان»، این شکایت روز 12 مردادماه جاری در دادسرای عمومی و انقلاب تهران ثبت شده و علت آن انتشار و افشای نامه محرمانه وزارت ارشاد به مدیران رسانه‌ها در مورد نحوه انعکاس اخبار مربوط به مذاکرات هسته‌ای و «برنامه جامع اقدام مشترک» موسوم به «برجام» عنوان شده است.
روزنامه «وطن امروز» متعلق به نیروهایی است که با توافق هسته‌ای ایران و کشورهای گروه 5+1 و همچنین دولت یازدهم مخالف‌اند.
چندی پیش در برخی سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی نامه «خیلی محرمانه‌ای» از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران با تاریخ 31 تیرماه منتشر شد که در آن از رسانه‌ها خواسته شده بود تا از انتشار مطالبی که «دستاوردهای مذاکرات هسته‌ای» را مورد تردید قرار می‌دهند و یا «القای تقابل میان دیدگاه‌های مقامات عالی‌رتبه نظام» می‌کنند، بپرهیزند.
هیأت نظارت بر مطبوعات در هفته جاری نیز پس از بررسی عملکرد رسانه‌ها در مورد مذاکرات هسته‌ای، هفته‌نامه «9 دی» را به‌دلیل انتشار مطالب انتقادی در این‌باره توقیف و پرونده آن را به دادگاه فرستاد.
هیأت نظارت بر مطبوعات همچنین در همین زمینه به روزنامه «کیهان» و سایت «رجانیوز» تذکر داد.
روزنامه «وطن امروز» یک بار نیز در دی‌ماه سال گذشته به‌دلیل انتشار تیتری درباره مرگ پادشاه عربستان سعودی از هیأت نظارت بر مطبوعات تذکر گرفته بود. این روزنامه تیتر زده بود: «خبر مرگش!»