16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

وزیر ارشاد: هیچ هنرمندی نباید در شبکه‌های ماهواره‌ای حضور پیدا کند

به دنبال حضور سالار عقیلی، خواننده موسیقی سنتی، در شبکه ماهواره‌ای «من و تو» و چاپ عکس‌های او در کنار دست‌اندرکاران این شبکه و شبکه بی‌بی‌سی فارسی، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، این اقدام «مردود» دانسته و گفت که «هیچ هنرمندی نباید اقدام به این کار بکند».
به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، آقای جنتی که روز سه‌شنبه، ششم بهمن، در قزوین با خبرنگاران صحبت می‌کرد گفت: «هنرمندانی که با شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی مصاحبه کنند از حمایت‌های این وزارتخانه محروم خواهند شد.»
وزیر فرهنگ و اسلامی با نام بردن از سالار عقیلی و حاشیه‌هایی که پیرامون حضور او در شبکه‌های ماهواره‌ای خارج از ایران پیش آمده گفت که باید بگذاریم تا این «خواننده معروف» از خارج برگردد و در مورد این اتفاق توضیح دهد.
علی جنتی در این خصوص تاکید کرد که «نباید قضاوت پیش از موعد بکنیم».
در ماه‌های اخیر مقام‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تلویزیون دولتی ایران در مورد همکاری و حضور هنرمندان ایرانی در شبکه‌های فارسی‌زبان ماهواره‌ای خارج از ایران هشدار داده‌اند.
روز 13 آذرماه حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به خبرگزاری‌ها گفته بود که «هرگونه همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد خواهد شد».
علی‌اصغر پورمحمدی، معاون سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، هم 24 آذرماه در عین اذعان به وجود بحران در تلویزیون تاکید کرده بود که «اگر بازیگر یا هر فرد دیگری» با شبکه‌های ماهواره‌ای خارج از ایران همکاری کند، این سازمان «از همکاری با او معذور می‌شود».
به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، سالار عقیلی به دنبال حضور در شبکه «من و تو» از سی و یکمین دوره جشنواره موسیقی فجر کنار گذاشته‌ شده است.
فرزاد طالبی سرپرست دفتر موسیقی ضمن اعلام موافقت این نهاد با حذف آقای عقیلی از جشنواره موسیقی فجر گفته است که مسئولیت حذف این خواننده با مدیر جشنواره است.