16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

«یالثارات» به‌دلیل توهین به معاون روحانی در آستانه لغو مجوز قرار گرفت

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، لغو مجوز هفته‌نامه «یالثارت» را محتمل دانست.
جنتی شامگاه دوشنبه هفتم دی به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفت: «این نشریه پیش از این، سه بار تخلف داشته و تذکر گرفته و قرار بود در صورت تکرار تخلف، لغو امتیاز شود.»
به گفته او، پرونده هفته‌نامه یالثارات دوشنبه هفته آینده 14 دی در هیأت نظارت بر مطبوعات بررسی می‌شود.
این هفته‌نامه در دو شماره اخیر خود یادداشت‌هایی را حاوی توهین جنسی علیه شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده منتشر کرد.
مولاوردی از انتشار چنین مقاله‌ای انتقاد کرد و در صفحه فیس‌بوکش نوشت این مقاله «شنیع» نشان می‌دهد که مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان برای تعیین سرنوشت خود و کشورشان «چه هزینه‌هایی به همراه دارد و زنان به استقبال چه مخاطرات و هزینه‌هایی می‌روند و بدین ترتیب زهرچشم حسابی گرفته است تا زنان یادشان نرود معاون رئیس‌جمهور هم که باشند از تیغ تیز تخریب‌ها در امان نیستند.»
صاحب امتیاز این نشریه مؤسسه انصار حزب‌الله و مدیر مسئول و سردبیر آن عبدالحمید محتشم است.
نشریه یالثارات الحسین از 30اردیبهشت 1373 شروع به فعالیت کرد و اولین‌بار در سال 1376 توقیف شد اما انتشار آن از مرداد‌‌ همان سال دوباره شروع شد.
یک بار هم در تیر 1387 این نشریه به دادگاه رفت اما در بهمن 1388 مدیرمسئول این نشریه با رضایت شاکی، قرار منع تعقیب دریافت کرد.
یالثارات، دی 91 با شکایت سازمان سینمایی به دادگاه رفت و از آبان 92 این هفته‌نامه دوبار به استناد بند 8 ماده ۶ قانون مطبوعات، تذکر هیأت نظارت بر مطبوعات را دریافت کرد.
در 16 دی 92، این نشریه به استناد بند 8 ماده 6قانون مطبوعات توقیف شد اما پس از پنج ماه رفع توقیف شد