16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

یونسی: برخی معتقدند بدون دشمن فرضی نمی‌شود کشور را اداره کرد

وزیر اسبق اطلاعات ایران در واکنش به هشدارها درباره احتمال تکرار حوادث سال ۸۸ در انتخابات پیش رو و همچنین «دست داشتن سلطنت‌طلبان» در حمله به سفارت عربستان سعودی گفت که «معدودی افراد، معتقدند بدون دشمن فرضی نمی‌شود کشور را اداره کرد».
علی یونسی همچنین گفته‌های برخی از اصولگرایان درباره تلاش اکبر هاشمی رفسنجانی و اصلاح‌طلبان برای «انحراف» در مجلس خبرگان رهبری و مجلس را «سوء استفاده از مسئله نفوذ» خوانده و تصریح کرده که این دو مجلس «خانه این شخصیت‌ها» است و «کسی به خانه خودش نفوذ نمی‌کند».
آقای یونسی در مصاحبه‌ای با وب‌سایت خبرآنلاین که روز یکشنبه 11بهمن، منتشر شده، تأکید کرده که منظور از «نفوذ» تنها «نفوذ اسرائیل و امریکا و وهابیت»، یا «نفوذ جریان‌های برانداز و گروه‌های ضد جمهوری اسلامی» است و غیر از این موارد «نفوذ، معنا ندارد».
وزیر اسبق اطلاعات گفته است که تلاش کاندیدها برای ورود به مجلس خبرگان رهبری و مجلس «اسمش نفوذ نیست».
وی با اشاره به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و احزاب اصلاح‌طلب و اصولگرا افزوده که مجلس خبرگان رهبری و مجلس «خانه این چهره‌ها و شخصیت‌های درون نظام» است و «کسی به خانه خودش نفوذ نمی‌کند».
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، پس از توافق اتمی وین بارها درباره به گفته او «تلاش آمریکا برای نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی» ایران هشدار داده است.
در همین حال نزدیکان آیت‌الله خامنه‌ای به طور تلویحی، حضور احتمالی اکبر هاشمی رفسنجانی و اصلاح‌طلبان به مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را زمینه‌ساز «نفوذ آمریکا» دانسته‌اند.
«تزریق اطلاعات غلط» به نهادهای مسئول
وزیر اطلاعات دولت محمد خاتمی، در ادامه سخنان خود «توطئه» خواندن افزایش کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری را «غیرمسئولانه» و «ناشی از ذهنیت‌سازی غلط بعضی از جریان‌های تندرو» دانسته است.
به گفته آقای یونسی «همان گروه‌هایی که به سفارت حمله می‌کنند، مجالس را بر هم می‌زنند و یا قتل‌های زنجیره‌ای را راه انداختند، … با تزریق اطلاعات غلط موجب می‌شوند به جای آنکه برخی نهادهای مسئول از نفوذ وهابیت و اسرائیل و آمریکا نگران باشند از فعالیت جریان‌های سیاسی داخلی نگران شوند».
پس از ثبت نام بی‌سابقه بیش از 12 هزار تن برای نامزدی در انتخابات، محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان و احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، با انتقاد از کثرت ثبت‌نام‌ها تأکید کرده بودند که «اهداف دیگری پشت پرده این نام‌نویسی‌هاست».