16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

جام جهانی فوتبال زنان؛ آمریکا رویای آلمان را نقش بر آب کرد

در نخستین دیدار مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی فوتبال زنان در کانادا، تیم ملی آمریکا با پیروزی بر آلمان بلیت حضور در فینال این مسابقات را کسب کرد. حریف آمریکا در دیدار نهایی برنده‌ی پیکار میان انگلیس و ژاپن خواهد بود.

شامگاه سه‌شنبه (30 ژوئن / 9 تیر) نخستین پیکار دور نیمه‌نهایی جام جهانی فوتبال زنان میان تیم‌های ملی آلمان و آمریکا برگزار شد. زنان آلمان که در حال حاضر در رده‌بندی فیفا برترین تیم جهان هستند، با نتیجه 2 بر صفر مغلوب آمریکا شده و از راهیابی به فینال این مسابقات بازماندند.
بیش از 51 هزار تماشاگر حاضر در استادیوم المپیک مونترال شاهد نبردی پرجنب‌وجوش و پرهیجان بودند که ضربه‌های پنالتی سرنوشت آن را رقم زد.
نیمه نخست این دیدار علیرغم حملات متقابل دو تیم با تساوی بدون گل خاتمه یافت. به ویژه نادین آنگرر، سنگربان باتجربه تیم ملی آلمان توانست با واکنش‌هایی عالی مانع از باز شدن دروازه‌اش شود.
زنان آلمان در دقیقه ۶۰ بازی این فرصت را داشتند که از حریف خود پیشی بگیرند، اما سلیا ساسیچ، ملی‌پوش آلمان که برای زدن ضربه‌ی پنالتی پشت توپ قرار گرفته بود، نتوانست از این موقعیت سود جوید و شوت او با فاصله‌ای اندک از کنار تیر دروازه گذشت.
موقعیت سرنوشت‌ساز بعدی در دقیقه 69 نصیب زنان آمریکا شد که داور به سود آنان سوت پنالتی زد. ملی‌پوشان آمریکا بر خلاف حریف خود توانستند از این فرصت استفاده کنند. کارلی لوید با به ثمر رساندن پنالتی، آمریکا را یک بر صفر جلو انداخت.
ملی‌پوشان آلمان که برای جبران گل خورده حملات خود را تشدید کرده بودند، در دقایق پایانی بازی متحمل دومین ضربه شدند. کلی اوهارا در دقیقه 84 با زدن دومین گل آمریکا شکست تلخ آلمان را قطعی ساخت و رویای این تیم برای رسیدن به فینال را نقش بر آب کرد.
تیم ملی فوتبال زنان آمریکا تا کنون دو بار به عنوان قهرمانی جهان دست یافته و روز یکشنبه (5 ژوئیه) این فرصت را دارد که برای سومین بار بر این جام بوسه زند.