16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

دروازه‌بان ملی‌پوش تیم فوتبال پرسپولیس بازداشت شد

در پی انتشار تصاویر خصوصی سوشا مکانی، دروازه‌بان ملی‌پوش تیم فوتبال پرسپولیس در فضای مجازی، او که برای ادای پاره‌ای توضیحات به دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه کرده بود، بازداشت شد.
یک مقام قضایی که نامش منتشر نشده امروز یکشنبه 13 دی به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت با صدور قرار بازداشت موقت، سوشا مکانی به زندان منتقل شده است.
این مقام قضائی گفته است که بازداشت دروازه‌بان پرسپولیس در ارتباط با انتشار تصاویر او در فضای مجازی بوده و او پس از آن‌که به شعبه ویژه رسیدگی به جرایم ورزشی در دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده‌، بازداشت شده است.
در این تصاویر که چند روز پیش منتشر شدند، سوشا مکانی و چند دختر جوانِ بدون حجاب اسلامی دیده می‌شدند. سوشا مکانی در صفحه اینستاگرام خود انتشار عمومی این تصاویر را کار عده‌ای «بیمار» خواند و گفت این موضوع را پیگیری قانونی خواهد کرد.
محمد حسینی حمیسی، رئیس حراست فدراسیون فوتبال روز شنبه در این‌باره گفته بود: «سوشا مکانی امروز به همراه فردی که خود را پدر یکی از دختران معرفی کرده بود به فدراسیون فوتبال آمدند و با ارائه مدارکی اذعان داشتند که این دختر نامزد مکانی بوده است. البته هیچ‌گونه عقدی میان این دو برقرار نشده بود. درباره‌ سایر دختران دیگر که در عکس‌ها بودند سوشا مکانی هنوز توضیحاتی ارائه نکرده است.»
حمیسی افزوده بود سوشا مکانی باید به فدراسیون فوتبال بیاید و در مقابل رکن قضائی فدراسیون فوتبال توضیح دهد.
حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران نیز روز گذشته (شنبه) گفته بود: «پرونده این فرد در دادسرای جرایم رایانه‌ای در حال رسیدگی است و هر تصمیمی از سوی مقام قضائی گرفته شود، ما نیز طبق قانون با آن برخورد کرده و اطلاع‌رسانی می‌کنیم.»
در همین حال یک منبع قضائی که نام او نیز منتشر نشده امروز (یکشنبه) به «میزان»، خبرگزاری قوه قضائیه گفت قرار بازداشت موقت سوشا مکانی به علت داشتن شاکی خصوصی صادر شده است. خبرگزاری مهر هم اعلام کرده که بازداشت سوشا مکانی خیلی به انتشار تصاویر او در فضای مجازی مربوط نمی‌شود و او «مشکلی بزرگ‌تر» و «غیراخلاقی‌تر» دارد.
حسین عبدی، سخنگوی باشگاه پرسپولیس روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، گفت از خبر بازداشت مکانی بسیار شوکه شده است.
ایرنا نوشته دروازه‌بان پرسپولیس به این حکم اعتراض کرده است.
در 26 آبان‌ماه سال جاری نیز پلیس تهران سه فوتبالیست یکی از تیم‌های این شهر را به دلیل حضور در پارتی شبانه بازداشت کرد. نام این فوتبالیست‌ها منتشر نشد.

Leave a comment