16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

امام جمعه مشهد: حمایت دولت از مطرب‌ها جای تاسف دارد

امام‌ جمعه مشهد بار دیگر با “مطرب” خواندن اهالی موسیقی از حمایت دولت از برگزاری کنسرت‌های موسیقی ابراز تاسف کرد. علم‌الهدی معتقد است، دختر و پسرهایی که در کنسرت شرکت می‌کنند “سپس در خیابان به‌دنبال هرزگی می‌روند”.
سیداحمد علم‌الهدی، امام ‌جمعه مشهد در ارتباط با برگزاری کنسرت‌ها به خبرگزاری فارس گفته است: «بنده نه ضد موسیقی‌دان و نه دشمن هنر و هنرمند هستم. من با حرام خدا و براندازی حدود و ارزش‌های الهی مشکل دارم. کنسرتی که در یک‌جا اجرا می‌شود و دختر و پسر هنگام برگزاری آن کف می‌زنند و هورا می‌کشند و سپس در خیابان به‌دنبال هرزگی می‌روند، حدود الهی را از بین می‌برند.»
امام‌ جمعه مشهد همچنین با انتقاد از حمایت‌کنندگان برگزاری کنسرت‌ها گفت: «آیا این درست است شمایی که در دفاع مقدس بوده‌اید و در جنگ شرکت کرده‌اید و شهید دادید، با حمایت از یک عده مطرب و خوش‌گذران و عیاش خود را در مقابل خون شهدا مسئول کنید؟»
به اعتقاد عضو مجلس خبرگان رهبری: «مومنین از حزب‌الله و کفار حزب‌الشیطان هستند. این دو جریان مقابل هم آشتی‌پذیر نیستند پس باید با این‌ها جنگید و تا زدن گردن‌شان پیش رفت.»
سیداحمد علم‌الهدی همچنین از حمایت برخی از دولتمردان از اجرای کنسرت‌های موسیقی هم گله کرده و گفته است: «حمایت دولتیان از مطرب‌ها جای تاسف دارد.»
علیزاده: هیچ مسئولی در اندازه‌ای نیست که برای ما مجوز صادر کند
به موازات سخنان تند امام جمعه مشهد درباره برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در کنسرت‌ها، حسین علیزاده در کانادا نسبت به اتفاقات اخیری که در رابطه با موسیقی و لغو کنسرت‌ها در ایران رخ داده، انتقاد‌های تندی کرده است.
حسین علیزاده گفته با تمام مشکلاتی که در حوزه موسیقی وجود دارد، هیچ‌گاه زانوی غم بغل نمی‌گیرد و از هیچ مسئولی خواهش نمی‌کند که به او مجوز بدهد.
او با وجود همه مشکلات از امیدی حرف می‌زند که مسبب ادامه کارهایش است و می‌گوید: «هیچ مسئولی در اندازه‌ای نیست که بخواهد برای کسانی مثل ما که نیم قرن در مملکت کار کرده مجوز بدهد. سی و سه پل نمی‌گوید اجازه بدهید من باشم. وقتی می‌گوییم شجریان مثل این است که می‌گوییم عالی‌قاپو یا سی و سه پل. با همه‌ این‌ها، باید تلاش کرد تا در همین چهارچوب‌ها، حرف‌ها را بیان کنی، باید فکر کرد چگونه می‌توان تداوم داشت؟ باید هنر زندگی کردن را بلد بود و به بهترین شکل از آن استفاده کرد. باید به دقت نگاه کنیم و ببینیم چه کسی درست می گوید و چه کسی اشتباه می‌کند و در نهایت با هدف صلح و دوستی فکر چاره‌جویی باشیم.»
علیزاده در این سخنرانی به حذف صدای زنان در موسیقی پس از انقلاب اسلامی هم اشاره کرد و گفت: «در همه‌ این سال‌ها این سوال برای من وجود داشت که چرا یک موزیسین مرد، در مورد این مساله که صدای زن حذف شد، اعتراض نکرد؟ برای همین سعی کردم خودم هیچ‌وقت خودسانسوری نکنم.»
انتقاد بسیاری از اهالی موسیقی از آنجا ناشی می‌شود که به گفته مدیرعامل خانه موسیقی بنا بر آمار تعداد کنسرت‌هایی که تنها در یک سال و نیم نخست دولت روحانی لغو شده‌اند، رکورد لغو در دوره ریاست‌جمهوری هشت ساله محمود احمدی‌نژاد را هم شکسته است