16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

ازدواج همجنسگرایان در سراسر آمریکا قانونی شد

دیوان عالی ایالات متحده آمریکا در یک تصمیم تاریخی ازدواج همجنس‌گرایان را در همه 50 ایالت این کشور قانونی اعلام کرد. باراک اوباما، رئیس‌جمهور کشور، با تقدیر از این حکم، آن را “یک پیروزی برای آمریکا” خواند.
دیوان عالی ایالات متحده آمریکا، روز جمعه 26 ژوئن (5 تیر)، به عنوان عالی‌ترین دادگاه این کشور، اعلام کرد که ازدواج همجنس‌گرایان در 50 ایالت این کشور قانونی است.
پیش از این همجنس‌گرایان می‌توانستند به صورت قانونی تنها در 36 ایالت ازدواج کنند. با حکم دیوان عالی، ازدواج همجنس‌گرایان اکنون در 14 ایالت دیگر نیز قانونی شده است.
باراک اوباما، رئيس جمهور آمریکا در سخنانی در کاخ سفید، این حکم را “یک پیروزی برای آمریکا” خواند و افزود: «امروز می‌توانیم بگوییم که بدون شک جامعه خود را بهتر کرده‌ایم.»
او که عکس توییتر خود را نیز به پرچم رنگین‌کمان که نماد جنبش همجنس‌گرایان محسوب می‌شود، تغییر داده افزود: «این تصمیم چیزی که میلیون‌ها آمریکایی در قلبشان باور دارند، را تایید کرد.»
این تصمیم دیوان عالی امریکا اما مخالفت‌هایی را در پی داشته است. شورای تحقیقات خانواده، که یک نهاد محافظه‌کار است می‌گوید این حکم نمی‌تواند قانون طبیعت را تغییر دهد.
با وجود این مخالفت‌ها‌، پس از اعلام حکم، ده‌ها تن از همجنس‌گرایان در مقابل ساختمان دیوان عالی آمریکا به جشن و پایکوبی پرداختند. سازمان‌های مدافع حقوق همجنسگرایان نیز در بیانیه‌های جداگانه این رخداد را “پیروزی تاریخی” خواندند.