ایران دیوار چین را هم فروریخت

تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی ریو 2016، در ژاپن، با نتیجه 3 بر 2 از سد تیم چین گذشت تا بیش از گذشته به صعود نزدیک شود.
ایران تا پیش از این بازی، با تیم‌های استرالیا، کانادا، فرانسه و ژاپن بازی کرده بود. نتیجه آن هم سه برد در برابر استرالیا، کانادا و ژاپن و ادامه ناکامی‌های تیم ملی در برابر فرانسه بود.
چین پیش از این از فرانسه و لهستان شکست خورده بود، اما در بازی با فرانسه نتیجه ممکن بود به ست پنجم کشیده شود، آنچه در بازی با لهستان، دیگر تیم قدرتمند تورنومنت، عملا اتفاق افتاد.
در حال حاضر فرانسه با پنج بازی، چهار برد و 13 امتیاز در صدر رده‌بندی تورنمنت توکیو قرار دارد. لهستان چهار بازی انجام داده که در همه آنها پیروز شده و با ۹ امتیاز در رده سوم است. ایران نیز دومین تیم‌ رده‌بندی‌ست با پنج بازی و 10 امتیاز.
رده‌بندی نهایی و وضعیت تیم‌هایی که به المپیک ریو 2016راه پیدا می‌کنند، در ششم ژوئن مشخص خواهد شد.
در مجموع 12 تیم به ریو می‌روند: میزبان، یعنی برزیل، دو تیم از مسابقات جام جهانی، از مسابقات انتخاباتی قاره آفریقا یک تیم، از اروپا یک تیم، از آمریکای شمالی و جنوبی نیز هر یک، یک تیم به برزیل می‌روند.
در قاره آسیا مسابقات مخصوص این قاره برگزار نمی‌شود و سه تیم اول به علاوه بهترین تیم آسیایی (چه در میان سه تیم اول یک تیم آسیایی باشد، چه نباشد) از تورنومنت ژاپن به ریو می‌روند. مسابقه دیگری هم با عنوان انتخابی جهانی 2برگزار می‌شود با چهار شرکت‌کننده: تیم‌ها دوم و سوم آفریقا و تیم‌های سوم آمریکای شمالی و جنوبی.
در حال حاضر وضعیت حضور برزیل، آمریکا، ایتالیا، آرژانتین، روسیه، مصر و کوبا در المپیک امسال مشخص شده‌است.
ایران در ادامه رقابت‌ها، بازی با ونزوئلا و لهستان را پیش رو دارد.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *