16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

نامه گروهی از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی به اعضای کنگره آمریکا

تعدادی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در نامه ای به قانونگذاران آمریکایی، از آنها خواستند توافق جامع اتمی ایران با قدرت های جهانی را تایید کنند. این نامه، که در 24 مرداد ماه امضا شده، در حالی منتشر شده که پیش بینی می شود توافق اتمی در کنگره تحت کنترل جمهوری خواهان، رد شود.
در این نامه آمده است: «ما، امضا کنندگان، هر یک در دوره ای در میهن خود ایران افتخار نمایندگی مردم را داشته و به دلیل انتقاد از سیاست های داخلی و خارجی در ایران ناگزیراز دوری موقت از کشورمان شده ایم. ما از کثرت گرایی دموکراتیک، روابط صلح آمیز با همه ملت ها و پایبندی به پیمان منع گسترش سلاح حمایت می کنیم. ما در این نامه از شما می خواهیم توافق نامه برنامه جامع اقدام مشترک را، که حاصل مذاکره ایران و گروه کشورهای 5+1 است، تصویب نمائید.»
به گفته نویسندگان نامه، «این توافق نامه، علاوه بر جلوگیری از درگیری های مسلحانه و هموار کردن راه برای از سرگیری روابط تجاری عادی بین ایران و کشورهای غربی، ظرفیت آن را دارد که سهم قابل توجهی در حل بحران های منطقه خلیج فارس داشته باشد.»
قانونگذاران سابق ایرانی در نامه خود به قانونگذاران آمریکایی گفته اند دو دهه اقدامات «یکجانبه» خارج از چهارچوب سازمان ملل متحد در پاسخ به تهدیدات امنیتی در خاورمیانه منجر به گسترش «جنگ و آشوب هرج و مرج و تروریسم »شده است.