16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

یک کشته و دو مجروح، حاصل درگیری پلیس با معترضان در بهبهان

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، تجمع تعدادی از اهالی روستای «شهرویی» در شهرستان بهبهان در اعتراض به استخدام نشدن در پالایشگاه «بید بلند 2» روز سه‌شنبه، 24 آذرماه، به «درگیری» آنها با ماموران نیروی انتظامی منجر شده و در این درگیری «یک نفر کشته و دو نفر مجروح» شدند.
در حالی که گزارش‌های منتشر شده در فضای مجازی حکایت از «تیراندازی» ماموران نیروی انتظامی به سوی معترضان دارد، فرماندار بهبهان و مقامات نیروی انتظامی استان خوزستان برخی از شرکت‌کنندگان در این تجمع را متهم کردند که به سوی ماموران پلیس «تیراندازی» کرده‌اند.
این مقامات در عین حال توضیح نداده‌اند که فرد کشته شده در این درگیری به دست چه کسانی و چگونه کشته شده است.
در همین زمینه، به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، حسین ملک‌خدایی، فرماندار بهبهان، معترضان را متهم کرد که جاده منتهی به پالایشگاه «بید بلند 2» را بسته و به ماموران نیروی انتظامی که برای باز کردن جاده اعزام شده بودند «حمله» کرده‌اند.
وی اضافه کرد: «این افراد با سلاح گرم به سوی ماموران تیراندازی کردند که در این حادثه یکی از اهالی روستا کشته شده و دو نفر نیز مجروح شدند.»
به گفته آقای ملک‌خدایی، «مسببان» برگزاری این تجمع دستگیر شده‌اند.
فاضل محمدپور، دادستان بهبهان، نیز خبر داد که سه نفر از معترضان «در تجمع اولیه» در مقابل پالایشگاه دستگیر شدند.
وی گفت که برخی از معترضان «سه روز» در مقابل در پالایشگاه «بید بلند 2» تجمع کرده‌ و «مانع باز شدن در» و شروع به کار آن شده بودند.
محمدرضا اسحاقی، فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان، نیز گفت که معترضان جاده بهبهان به رامهرمز را «بسته» بودند و این اقدام باعث «ترافیک سنگین» شده بود.
بر اساس گزارش‌ها، ساخت پالایشگاه «بید بلند 2» بهبهان چند ماهی است که آغاز شده و قرار است این پالایشگاه ظرف دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.
روستای «شهرویی» با 2800 نفر جمعیت در کنار این پالایشگاه قرار دارد.
با این حال برخی از وب‌سایت‌های محلی خبر داده‌اند که ساکنان این روستا با وجود نزدیکی به محل برای استخدام در این پالایشگاه در«اولویت» نیستند.
با این حال فرماندار بهبهان گفت که تاکنون 340 نفر برای اشتغال در این پالایشگاه «جذب» شده‌اند که 65 نفر آنان از اهالی روستای «شهرویی» هستند.
به گفته آقای ملک‌خدایی، بیش از «16 درصد» از استخدام‌شدگان در این پالایشگاه از اهالی روستای «شهرویی» هستند، در حالی که این روستا «تنها یک درصد» از جمعیت شهرستان بهبهان را دارد.