16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

خانواده‌های کشته‌شدگان جنگ حاشیه‌های مراسم تشییع غواصان را محکوم کردند

خانواده‌های جمعی از کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق با انتشار بیانیه‌ای، طرح برخی شعارها در مراسم تشییع 175 غواص ایرانی را محکوم کردند و آن را مصداق «سوءاستفاده» جریان‌های سیاسی از این مراسم دانستند.
این بیانیه را خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، روز پنج‌شنبه 28 خرداد منتشر کرده که به امضای اعضای خانواده چهره‌هایی چون ابراهیم همت، حمید و مهدی باکری و محمد حقانی رسیده است.
مراسم تشییع ۱۷۵ غواص ایرانی که روز سه‌شنبه در تهران برگزار شد، صحنه برخی انتقادات و شعارها علیه مذاکرات هسته‌ای بود. از جمله محسن رضایی، فرمانده سپاه پاسداران در دوره جنگ هشت ساله ایران و عراق که در این مراسم به عنوان سخنران حضور یافته بود به انتقاد از سیاست‌های دولت حسن روحانی در مذاکرات هسته‌ای پرداخت.
اما خانواده‌های کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق در بیانیه خود با اعتراض به این امر تاکید کرده‌اند که کشته‌های آنها برای برخی جریانات سیاسی «پلی» شده‌اند که از طریق آن به «اهداف و اغراض سیاسی» خویش برسند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: «افسوس که باز هم هواهای نفسانی و امیال دنیویِ گروهی سیاست باز… سبب شد که باز هم تمام توان و امکانات خود را به کار بگیرند تا از رهگذر…این حضور بی تکلف و صادقانه مردم رشید سرزمین‌مان، پلی بسازند برای رسیدن به اهداف و اغراض سیاسی و جناحی خویش».
این بیانیه در نهایت عنوان می‌کند: «ما جمعی از خانواده‌های شهدای والامقام ایران اسلامی صراحتاً به این جریانات سیاسی که بارها پاسخ خود را از مردم گرفته‌اند، هشدار می‌دهیم که به سوءاستفاده از خون شهیدان‌مان برای ساختن نردبانی جهت رسیدن به مطامع و امیال سیاسی خود و تبدیل آن شهدای بزرگوار به محملی برای تقابل‌ها و امتیازگیری‌های سیاسی پایان دهند».
پیش از این اعضای دولت حسن روحانی از جمله سخنگوی دولت و وزیر بهداشت و درمان همراه با برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اتفاقات روز تشییع پیکر غواصان ایرانی را محکوم کرده بودند.