16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

“مشکلات جسمی شدید” اسماعیل گرامی‌ مقدم در زندان اوین

یک وب‌سایت منتقد حکومت ایران می‌گوید که اسماعیل گرامی‌ مقدم، نماینده سابق مجلس و سخنگوی حزب اعتماد ملی با مشکلات جسمی شدیدی در زندان روبرو است. این فعال سیاسی که اخیرا به ایران بازگشته به 5 سال زندان محکوم شده است.
بنا به گزارش سایت “سحام‌نیوز” اسماعیل گرامی مقدم، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ایران به دلیل مشکلات بینایی در زندان از ناحیه سر صدمه دیده است.
بر اساس این گزارش سخنگوی حزب اعتماد ملی و از مشاوران مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388، “بر اثر شرایط زندان” با 17 کیلوگرم کاهش وزن و لرزش دست و پا روبرو شده است.
سحام نیوز می‌افزاید که این زندانی سیاسی پس از تحمل 45 روز انفرادی در بند 209 زندان اوین به بند 7 این زندان منتقل شده و با وجود گزارش پزشک زندان مبنی بر آزادی او برای ادامه درمان، مراجع قضایی و امنیتی با این تصمیم مخالفت کرده‌اند.
این سایت نزدیک به منتقدان حکومت ایران، با اشاره به مشکل شدید بینایی این فعال سیاسی می‌نویسد: «او در حالی که از نارسایی قلبی نیز رنج می‌برد، از زمان بازداشت خود تنها یک‌بار به بهداری زندان اوین اعزام شده است.»
این گزارش از وزارت اطلاعات دولت حسن روحانی نیز انتقاد می‌کند که شکایتی را علیه اسماعیل گرامی‌مقدم به مراجع قضایی ارائه کرده‌اند.
درخواست تجدیدنظر مسئولان قضایی
در همین حال، به نوشته وب‌سایت کلمه، سایت حزب اعتماد ملی استان تهران در بیانیه‌ای ازتماس تلفنی اسماعیل گرامی مقدم با خانواده خود خبر داده است. این حزب، از مسئولان قضایی خواسته است با تجدیدنظر، “این جانباز جنگ تحمیلی را مورد عنایت و رافت اسلامی” قرار دهند.
این بیانیه همچنین ابزار امیدواری می‌کند که به زودی آزادی مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی و سایر محصورین و زندانیان سیاسی محقق شود. علاوه بر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نیز در حصر خانگی به سر می‌برند.
همچنین ده‌ها فعال مدنی و سیاسی همچنان به دلیل حکم‌های قضایی طولانی مدت در ارتباط با حوادث پس از انتخابات سال 88 در زندان هستند.
به گزارش وب‌سایت‌های منتقد حکومت ایران، اسماعیل گرامی مقدم، نماینده سابق مردم بجنورد در مجلس و سخنگوی حزب اعتماد ملی، پس از پلمپ دفتر این حزب در جریان اعتراضات عمومی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 1388، برای تحصیلات تکمیلی به هندوستان و مالزی رفته بود.
مشاور مهدی کروبی، 26 تیرماه پس از بازگشت به ایران در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت شد. به گفته منابع خبری برای او در دادگاهی غیابی، حکم 5 سال زندان صادر شده است.

Leave a comment