16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

45 جسد دیگر از مفقودان ایرانی در مکه شناسایی شدند

مقام های سازمان حج ایران با اعلام خبر شناسایی تعداد دیگری از اجساد کشته شده در مکه، از احتمال بازداشت مفقودان ایرانی در مکه ابراز بی اطلاعی می کنند.
سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت ایران روز چهارشنبه گفت از میان مفقودان، جسد 45 ایرانی دیگر شناسایی شده است.
این خبر بعد از آن اعلام شد که حسن قشقاوی، معاون پارلمانی و کنسولی وزیر امور خارجه روز سه‌شنبه 14 مهر اعلام کرده بود تکلیف حدود 116 زائر ایرانی همچنان نامشخص است.
او گفت: “ما در حال حاضر نمی‌دانیم که این عزیزان به رحمت ایزدی پیوسته‌اند و یا اینکه در جایی بازداشت هستند تا جنازه آنها برنگردد نمی‌توانیم نفیاً و اثباتاً در این مورد صحبت کنیم.”
روز چهارشنبه، آقای اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت ایران، از شناسایی جسد 45 ایرانی دیگر در عربستان سعودی خبر داد. وی گفت تاکنون اجساد 348 تن از ایرانی کشته‌شده در حادثه منا شناسایی شده و جسد 308تن از آنان وارد ایران شده است.
او گفت تاکنون هیچ خبری مبنی بر بازداشت زائران ایرانی، به کنسولگری ایران در عربستان اعلام نشده‌ است.
در حالی رئیس سازمان حج از تعداد شناسایی بیشتری خبر می دهد که تفاوت تعداد شناسایی شده ها و تعداد کل ایرانیان کشته و مفقود شده هنوز عدد 116 نفر است. پیشتر ایران تعداد کل کشته های ایران را 464 نفر اعلام کرد. اگر به گفته رئیس سازمان حج، 348 نفر شناسایی شده باشند، هنوز 116 نفر دیگر شناسایی نشده اند.

Leave a comment