16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

نتانیاهو: گفته‌های خامنه‌ای هیچ توهمی باقی نمی‌گذارد

نخست‌وزیر اسرائیل در پی گفته‌های تازه رهبر جمهوری اسلامی در مورد اینکه تا سال‌های آینده «چیزی به اسم اسرائیل وجود نخواهد داشت»، گفته «چنین چیزی رخ نخواهد داد، اسرائیل قوی‌ست و قوی‌تر از همیشه خواهد شد».
دفتر نخست‌وزیری اسرائیل، واکنش بنیامین نتانیاهو را منتشر کرده که می‌گوید سخنان آیت‌الله خامنه‌ای، هیچ «توهمی» برای حامیان توافق اتمی، باقی نمی‌گذارد که ایران «آمریکا را شیطان بزرگ می‌داند و خواستار نابودی کشور اسرائیل است».
رهبر جمهوری اسلامی ساعاتی پیش از گفته‌های نخست‌وزیر اسرائیل، در واکنش به سخنان مقام‌های اسرائیلی که به گفته او اظهار داشته‌اند «بعد از مذاکرات هسته‌ای، تا 25سال از دغدغهٔ ایران آسوده‌ایم» گفته است: «اولاً شما 25 سال آینده را نخواهید دید و ان‌شاءالله تا 25 سال آینده چیزی به نام رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت. ثانیاً در این مدت هم روحیه‌ مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت‌.»
آقای خامنه‌ای در عین حال بار دیگر تاکید کرده است که آمریکا «دشمنی خود را پنهان نمی‌کند» و مذاکرات با آن کشور نیز تنها در مورد برنامه هسته‌ای مورد موافقتش بوده است.
آقای نتانیاهو، 18 شهریور ماه، با تاکید بر قدرت اسرائیل و نیز افزایش این قدرت، در عین حال افزوده است سخنان تازه رهبر جمهوری اسلامی، بار دیگر نشان می‌دهد «همه کشورهای مسئول باید با همکاری یکدیگر جلوی تروریسم و خشونت‌های ایران را، که از نظر من در پی توافق اتمی افزایش پیدا خواهد کرد، بگیرند».
نخست‌وزیر اسرائیل از سرسخت‌ترین مخالفان توافق اتمی فعلی میان ایران و شش قدرت جهانی به شمار می‌رود و حامیان او در ایالات متحده نیز طی هفته‌های گذشته کارزارهای گوناگونی را برای جلوگیری از تائید آن در کنگره آمریکا به راه انداخته‌اند.
از سوی دیگر رئیس‌جمهوری و دولت ایالات متحده بارها تاکید کرده‌اند این توافق جلوی مسلح شدن ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای را می‌گیرد و کسانی که با آن مخالف هستند، جنگ را جایگزین می‌کنند.
ایران می‌گوید برنامه اتمی‌اش تنها اهداف صلح‌آمیز را دنبال می‌کند.
بنیامین نتانیاهو اکنون در لندن به سر می‌برد و قرار است روز 19 شهریور با نخست‌وزیر بریتانیا دیدار کند.
به گفته نخست‌وزیر اسرائیل گفت‌وگوهای او با دیوید کامرون، بر این محور استوار است که اسرائیل «تنها مدافع واقعی اروپا در منطقه، علیه گسترش اسلام افراطی است».
او می‌گوید آماده همکاری با اروپا برای مبارزه با «افراطیون» در خاورمیانه و آفریقای شمالی است اما این کار «به تغییر رویکرد نیاز دارد».
در هنگام ورود نخست‌وزیر اسرائیل به لندن صدها نفر از موافقان و مخالفان او دست به راهپیمایی زدند.