16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

مسابقات کشتی فرنگی جهان؛ ایران چهارم شد، حبیب‌الله اخلاقی برنز گرفت

در روز سوم و پایانی رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک در شهر لاس‌وگاس آمریکا،حبیب الله اخلاقی، نماینده وزن 85 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با پیروزی برابر حریف فنلاندی به مدال برنز این رقابتها دست یافت. این سومین مدال کاروان ایران در این مسابقات بود.
حبیب‌الله اخلاقی در دور دوم مقابل آمانالی آتایف از ترکمنستان در تایم اول با نتیجه 9بر صفر به برتری دست یافت. وی در مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل جاوید حمزاتوف از بلاروس دارنده مدال برنز جهان در یک کشتی زیبا و مقتدرانه با نتیجه 6بر یک پیروز و راهی دور چهارم شد.
اخلاقی در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل رستم آساکولوف ازبکستانی قهرمان بازی‌های آسیایی 2015و قهرمان آسیا در حالی با نتیجه 7 بر صفر پیش بود در یک لحظه غفلت ضربه فنی شد و با توجه به حضور کشتی‌گیر ازبک در دیدار فینال اخلاقی به گروه بازند‌ه‌ها رفت. وی در این مرحله با شکست ۷ بر صفر آمر هروستانویچ از اتریش راهی دیدار رده‌بندی شد.
اخلاقی در دیدار رده‌بندی با نتیجه ۵ بر یک هیتانبی از فنلاند دارنده مدال برنز جهان را شکست داد و سومین مدال کاروان ایران در این جام را بدست آورد.
در پایان رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک در شهر لاس‌وگاس آمریکا تیم کشتی فرنگی روسیه با کسب یک مدال طلا، 4نقره و 45 امتیاز عنوان قهرمانی را بدست آورد و تیم‌های آذربایجان با یک مدال طلا، یک نقره، یک برنز و 39 امتیاز و اوکراین با یک مدال طلا، یک نقره، 2 برنز و 35 امتیاز به ترتیب رده‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.
ایران در حالی در رقابت‌های قهرمانی جهان چهارم شد که سال گذشته در تاشکند ازبکستان برای نخستین مرتبه قهرمان جهان شده بود.
تیم کشتی ایران در این رقابتها از سوی قاسم رضایی در وزن 98 کیلوگرم یک مدال نقره و دو مدال برنز از سوی یوسف قادریان در وزن 89 کیلوگرم و حبیب‌الله اخلاقی در وزن 85 کیلوگرم و یک عنوان پنجمی توسط سعید عبد ولی کسب کرد.
حمید سوریان، مهدی زیدوند، افشین بیابانگرد و مهدی علیاری نیز به ترتیب در وزنهای 59، 66، 71و 130 کیلوگرم نتوانستند عنوانی کسب کنند.
به این ترتیب تیم کشتی فرنگی ایران از مجموع شش سهمیه در رقابت های جهانی آمریکا ، سه سهمیه توسط قاسم رضایی در وزن 98 کیلوگرم، سعید عبدولی در وزن 75 کیلوگرم و حبیب اله اخلاقی در وزن 85 کیلوگرم سهمیه حضور در المپیک 2016 برزیل را کسب کرد.