16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

‘بیش از 600’ طلا و جواهر فروشی تهران در نیمه اول امسال تعطیل شدند

، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید که رکود اقتصادی در ایران باعث شده که بیشتر از 600 طلا و جواهرفروشی تهران در شش ماه اول سال جاری خورشیدی تعطیل شوند.
به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر در نیمه اول سال 1394، 630 واحد مختلف تولید یا فروش طلا و جواهر تعطیل شده‌اند و در سال 1393 هم 588 واحد تعطیل شده بودند. تعطیلی این تعداد واحد طلا و جواهر در حالی است که تعداد کل واحدهای این صنف /در تهران/ 2850عدد است.
آقای کشتی آرای به ایلنا گفته است: “معمولا مردم بعد از کنار گذاشتن هزینه‌های جاری و سرمایه‌ای اگر پول اضافه داشته باشند آن را به خرید طلا و جواهر اختصاص خواهند داد. رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد:‌ حال با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و فقیرتر شدن مردم معلوم است که صنف ما وضعیت خوبی نخواهد داشت.”
اقتصاد ایران در سال‌های اخیر دچار رشد منفی و رکود بوده است. دولت حسن روحانی امیدوار است که با رفع تحریم‌های وضع‌شده علیه صنعت نفت و نظام بانکی ایران، رونق به اقتصاد برگردد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفته است: “تولید در صنف ما کاهش پیدا کرده است. دلیل آن این است که مصرف کم شده است این وضعیت در همه اصناف است و بیشتر آنها با چالش مصرف مواجه هستند، در صورت رفع تحریم‌ها در آینده نزدیک باز هم یک تا دو سال طول خواهد کشید تا به وضعیت سابق بازگردیم.”
آقای کشتی‌ آرای پیش از این گفته بود که مشتری آن قدر کم است که هم اکنون بیشتر واحدهای این صنف حجم زیادی از طلا و جواهر در ویترین یا گاو صندوق دارند.

Leave a comment