16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

دیدارهای هفته یازدهم لیگ فوتبال ایران؛ پیروزی پر‌گل ذوب‌آهن

هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری هفت بازی به پایان رسید و در روزی که ذوب‌آهن عالی بازی کرد، استقلال خوزستان فرصت صدرنشینی را از دست داد.
در اصفهان و در پر گل‌ترین بازی این هفته ذوب آهن 4-0 راه‌آهن را شکست داد. ذوب آهن که هفته گذشته بازگشتی رویایی به بازی داشت و دیدار 4-1باخته مقابل تراکتورسازی را به تساوی 4-4 تبدیل کرد، این هفته بدون این که دروازه‌اش باز شود، چهار گل به راه‌آهن زد. کاوه رضایی (24 و 67)، مرتضی تبریزی (69) و اکبر صادقی (81) گل‌های ذوب آهن را وارد دروازه حریف کردند.
یحیی گل‌محمدی، سرمربی ذوب آهن پس از بازی گفت: “در تمرینات تلاش کردیم سطح کیفی بازیکنان را بالا ببریم اما چیزی که بازیکنان ما را بالا نگه داشته، شیوه زندگی خوب آنهاست. بازیکنان به خوبی می‌دانند چگونه زندگی کرده، استراحت کنند و از چه فعالیت‌هایی خودداری کنند.”
مهدی تارتار سرمربی راه‌آهن هم شرایط جوی را از عوامل موثر در باخت تیمش دانست: “در نیمه نخست ما بازی پایاپایی به نمایش گذاشتیم اما در نیمه دوم ذوب‌آهن تیم برتر بود و با توجه به شرایط جوی و آب و هوایی اصفهان و کمبود بازیکن در تیم ما، شاگردانم دچار افت بدنی شدند”.
ذوب آهن با این پیروزی 19 امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل بهتر در رده سوم ماند و راه آهن هم با این شکست 10 امتیازی باقی ماند.
فرصت صدرنشینی از دست رفت
دیدار تیم‌های نفت تهران و استقلال خوزستان به تساوی بدون گل انجامید. با توجه به تساوی استقلال تهران با پرسپولیس، استقلال خوزستان با پیروزی در این مسابقه می‌توانست صدرنشین لیگ شود.
عبدالله ویسی سرمربی خوزستانی‌ها پس از بازی گفت: “هر دو تیم نمایشی قابل قبول و تاکتیکی داشتند اما در نهایت امتیازات تقسیم شد. البته برای ما گرفتن یک امتیاز خارج از خانه آنهم برابر نفت خوب است.”
علیرضا منصوریان سرمربی نفت هم پس از بازی گفت مصدومیت مشکل اصلی تیمش است: “سیدجلال حسینی قبل از بازی برای مصدومیتی که پیدا کرد نتوانست ما را همراهی کند. عزتی و کوروشی و بوعذار را نیز به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتیم”.
در حال حاضر استقلال خوزستان 20 امتیازی است و نفت تهران 12 امتیاز دارد.
صبای قم هم در خانه میزبان تراکتورسازی بود. شاگردان علی دایی ابتدا در دقیقه 20 با گل به خودی کارلوس کاردوسو پیش افتادند. اما در دقیقه 29 حمزه یونس گل تساوی را برای تراکتورسازی زد. در ادامه و در دقیقه 41 کریم اسلامی گل دوم را برای صبا زد و بازی با همین نتیجه به پایان رسید.
علی دایی مربی صبا پس از بازی گفت: “بازی سختی برای دو تیم بود. ما بازی را خوب شروع کردیم و موقعیت گل داشتیم و به گل هم رسیدیم. در 8-7 دقیقه ای که بازی را از دست دادیم گل مساوی را خوردیم و بعد کنترل بازی دست ما بود و منطقی فوتبال بازی کردیم و موقعیت گلی به حریف ندادیم”.
تونی اولیویرا سرمربی تراکتور‌سازی هم پس از بازی گفت: “تراکتورسازی که من می‌خواهم اینجا نبود.این اتفاق در فوتبال رخ می‌دهد. انتظار داریم که بازی خوبی بکنیم اما وقتی نمی‌توانیم، انتظار دارم این باخت درسی برای همگی ما باشد و سعی می‌کنیم آینده بهتری بسازیم.”
صبا با این پیروزی 18 امتیازی شد و موقتا به رده چهارم صعود کرد. تراکتورسازی نیز 14 امتیازی ماند.
امروز ملوان در انزلی میزبان فولاد بود. حسین ماهینی در دقیقه 48 تک گل بازی را برای ملوان گل زد تا تیمش 16 امتیازی شود. این هفتمین شکست فولاد در 11 هفته بود که می‌تواند به قیمت برکناری دراگان اسکوچیچ سرمربی فولاد تمام شود. سایپا نیز در خانه سیاه‌جامگان توانست این تیم را 2-1 شکست دهد.
ادامه نمایش ضعیف قهرمان
در آخرین بازی هفته یازدهم استقلال اهواز و سپاهان 1-1 مساوی کردند. ابتدا محمدرضا خلعتبری در دقیقه 25برای سپاهان گل زد و بعد فرزاد آشوبی در دقیقه 81 از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند.
حسین فرکی سرمربی سپاهان پس از بازی گفت که تیمش هنوز از حال و هوای باخت هفته قبل به استقلال بیرون نیامده: “هفته قبل برابر استقلال که رقیب جدی ما در صدر جدول است، شکسته خورده بودیم و به همین دلیل در این بازی صرفا برای پیروزی آمده بودیم. اما احساس کردم تیم ما هنوز تحت تاثیر شکست در برابر استقلال است و این روی کیفیت ما تاثیر منفی گذاشته بود”.
سپاهان با این تساوی 17 امتیازی شد و با یک پله صعود جای سایپا را در رده ششم جدول گرفت. تیم استقلال اهواز نیز با 6 امتیاز در قعر جدول باقی ماند.

Leave a comment