16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

هفته دهم لیگ برتر فوتبال ایران؛ تساوی ذوب‌آهن و اولین برد فولاد

هفته دهم لیگ برتر فوتبال ایران با انجام پنج بازی به پایان رسید. در پرگل‌ترین بازی این هفته و یکی از زیباترین بازی‌های فصل جاری، تراکتورسازی 4-4 با ذوب آهن مساوی کرد.
در این بازی، تراکتورسازی با گل دقیقه 16 سروش رفیعی جلو افتاد، اما احسان پهلوان 9 دقیقه بعد کار را به تساوی کشاند. در ادامه بازی تیم میزبان یعنی تراکتورسازی نمایشی توفانی داشت و توانست با گل‌های بختیار رحمانی (45 و 75) و شاهین ثاقبی (55) تا یک ربع مانده به پایان بازی 4-1 از حریف پیش بیافتد. اما در ادامه کار این شاگردان یحیی گل‌محمدی بودند که «ماموریت غیر ممکن» را انجام دادند و با گل‌های مرتضی تبریزی (81)، کاوه رضایی (86) و دانیال اسماعیلی‌فر (94) بازی را به تساوی کشاندند.
یحیی گل‌محمدی، سرمربی ذوب‌آهن پس از این بازی گفت: “در نیمه اول تمرکز خود را از دست دادیم و عقب افتادیم ولی در نیمه دوم به خودمان آمدیم و البته دو گل دیگر هم از روی ضدحملات دریافت کردیم اما چون تا آخر بازی جنگیدیم و تسلیم نشدیم توانستیم بازی را به تساوی بکشانیم. تعویض هایی که سرمربی تراکتورسازی انجام داد بیشتر برای کنترل بازی و وقت تلف کردن بود که خوشبختانه در مقابل تعویض های ما جواب نداد”.
تونی اولیویرا سرمربی تراکتور‌سازی هم گفت: “امروز برایم روز سختی بود. خیلی ناراحت هستم. فکرش را هم نمی‌کردم این اتفاق بیفتد. باید از این به بعد حواسمان باشد و نباید فقط به این بازی نگاه کرد. شما نمی‌بینید ما 4 گل زدیم. قبل از باخت خوشحال بودیم، اما وقتی گل چهارم را دریافت کردیم انگار تیر خوردیم”.
تراکتورسازی با این نتیجه 14 امتیازی شد و جای پرسپولیس را در رده ششم گرفت. ذوب‌آهن هم با یک امتیاز این بازی 16 امتیازی شد و به جای سپاهان به رتبه سوم جدول صعود کرد.
در دیگر دیدارهای هفته دهم، فولاد خوزستان 0-1 سیاه جامگان مشهد را برد تا این تیم خوزستانی برای اولین‌بار در این فصل پیروزی را تجربه کند. تک گل این بازی را ماتیاس چاگو در دقیقه 90 زد.
نناد نیکولیچ، دستیار اسکوچیچ مربی فولاد پس از بازی گفت: “بابت نیامدن اسکوچیچ در این نشست خبری عذرخواهی می کنم زیرا وی به علت فشار بالایی که در این مدت تحمل می‌کرد، نتوانست در این نشست شرکت کند. شرایط بازی به گونه‌ای بود که واقعاً در نیمه دوم به سختی بازی کردیم ولی بدتر از همه این است که ما در این بازی یک مهاجم گلزن تمام عیار در اختیار نداشتیم و این مسئله مشکلات فراوانی برای تیم ما در طول فصل جاری ایجاد کرده است”. فولاد با این برد، 6 امتیازی شد و با یک پله صعود در رده پانزدهم جدول قرار گرفت.
در سایر دیدارهای امروز سایپا با صبا و راه‌آهن با گسترش فولاد بدون گل مساوی کردند و نفت تهران در خانه پدیده 2-1 این تیم را شکست داد