16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

یک فرمانده ایرانی دیگر در سوریه کشته شد

گزارش شده که مصطفی صدرزاده، فرمانده گردان ‘عمار’ از تیپ ‘فاطمیون’ دیروز در جنوب حلب کشته شده است. تیپ فاطمیون واحدی نظامی متشکل از نیروهای افغان است که با حمایت ایران در سوریه می‌جنگند.
وبسایت مشرق نیوز آقای صدرزاده را یکی از موسسان تیپ فاطمیون معرفی کرده است. خبرگزاری فارس هم در خبری درباره او نوشته است که تعدادی از نیروهای دوران جنگ ایران و عراق در واحد نظامی تحت فرماندهی او حضور داشته‌اند.
مصطفی صدرزاده کمتر از 30 سال سن داشته و به نوشته مشرق نیوز اهل شهریار بوده است.
آقای صدرزاده پنجمین فرمانده ایرانی است که خبر کشته شدنش در سوریه در حدود دو هفته اخیر منتشر می‌شود. بنا به اعلام روابط عمومی سپاه تنها در چند روز گذشته هشت نیروی ایرانی در سوریه کشته شده‌اند.
شماری از عکس‌هایی که از آقای صدرزاده منتشر شده او را در کنار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، نشان می‌دهد. سایت‌های خبری ایرانی می‌گویند او “داوطلبانه” به سوریه رفته بود.
به غیر از فرماندهانی که ایران می‌گوید برای ماموریت‌های مستشاری به سوریه می‌روند، عده‌ای نیز تحت عنوان “مدافع حرم” علیه گروه‌های مسلح مخالف بشار اسد می‌جنگند.
از چند هفته پیش و همزمان با آغاز عملیات هوایی روسیه در سوریه، گزارش‌های تاییدنشده‌ای از اعزام گسترده نیروهای ایرانی به سوریه منتشر شد.
ایران اعلام کرده که حضور مستشاری خود در سوریه را بیشتر می‌کند و اگر سوریه درخواست کند احتمال اعزام نیروهای رزمی به این کشور را هم بررسی خواهد کرد.